Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’ye gelen Rus turist sayısı azaldı

03 Şubat, 2010 | 10:09

Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin verilerine göre, 2009’da dışarıya tatile giden Rusların sayısı bir önceki seneye göre yüzde 20 azaldı.

Türkiye'ye gelen Rus turist sayısı azaldı 2009’da Rus turistlerin en çok tercih ettikleri tatil ülkeleri sırasıyla Mısır, Tayland ve Türkiye oldu.

Pahalı kategorisine giren tatil ülkelerinden İspanya‘ya giden Rus turistlerin sayısı bir yılda yüzde 19,5 geriledi.

Türkiye’de açıklanan resmi verilere göre ise, Türkiye’yi ziyaret eden Rus turist sayısı geçen sene yüzde 6,41 azalarak 2 milyon 600’e indi.

Rus tur operatörleri 2010’da küresel krizin etkilerinin hafiflemesiyle Rus turistlerin Türkiye’ye olan ilgisinde yeniden artış olacağını öngörerek, “Ne olursa olsun, Türkiye popülerliğini koruyacaktır. Ne var ki artık turistlerin çoğu lüks oteller yerine daha mütevazı otelleri yeğliyor, ama Akdeniz ve Ege kıyılarından vazgeçmiyor” dedi.

Rus operatörler, Türkiye ile Rusya arasında vizenin kaldırılması ihtimalinin bu yaz Türkiye’ye gidecek Rus turistlere ilişkin beklentileri yükselttiğine de dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz ve Ege Kıyıları, Rus Tur Operatörleri, Rus turistler, Rus Turistler Türkiye, Rusya Tur Operatörleri Birliği, Türkiye Rus Turist,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
03 Şubat, 2010

Umumiyetle Turist sayisini Se
zon sonunda yapmak gerekir.Cün
ki tatile giden kisiler herza
man ayni Ülkeyi secmezler.Hen
üz Kis Sezonundayiz.31.10.2010
da Yaz Sezonu sona eriyor.Deg
erlendirmelere daha zaman var.
2010 Turizim Sezonu Hangi Ülke
lerin Vatandaslari olursa olsu
n cok güzel gececek.Gemi ile
gelenlerde cok artis olacak.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Şubat 3rd, 2010 at 14:52 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları