Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’ye Gelen Rus Turistler Çok Ucuza Tatil Yapıyor

19 Temmuz, 2017 | 09:09

Rus Turistler Türkiye

 

RUSYA Tur Operatörleri Birliği’nin (ATOR) resmi internet sitesinden derlenen verilere göre, 2017 yılının ilk yarısında satın alınan turların yüzde 25’inden fazlasını Türkiye turları oluşturdu.

Türkiye’ye Gelen Rus Turistler Çok Ucuza Tatil Yapıyor

Rusya içi turların payı ise yüzde 20’de kaldı. Bu senenin ilk yarısında Türkiye’ye gelen Rus turistlerin yüzde 40’ı iki kişi olarak tatil yaparken, yüzde 33,9’unu çocuklu aileler oluşturdu. Rus turistlerin yüzde 14,3’ü tek başına, yüzde 5,6’sı 3-4 kişilik gruplar halinde Türkiye’ye tatile geldi.

5 Yıldızlı Oteller Tercih Ediliyor

Yaz tatilini Türkiye’de yapan Rusların yüzde 63,7’si 5 yıldızlı, yüzde 28,6’sı 4 yıldızlı, yüzde 7,9’u ise 3 yıldızlı otelleri tercih etti. Verilere göre, belirtilen dönemde Türkiye’de her şey dahil üç yıldızlı otellere Rusya’dan tur paketi fiyatı iki kişi için ortalama 52 bin 100-54 bin 200 Ruble, 4 yıldızlı otellerde 61 bin 700-71 bin 500 Ruble, 5 yıldızlı otellerde ise 83 bin 600-90 bin 700 Ruble olarak kaydedildi. Rusya içi turlarda ise 3 yıldızlı otellerde “oda ve kahvaltılı” fiyatı ortalama 50 bin 100 Ruble, her şey dahil fiyatı 73 bin 400 Ruble, 4 yıldızlı otellerde 60 bin 900-81 bin 600 Ruble, 5 yıldızlı otellerde 86 bin 400-114 bin 800 Ruble seviyesinde.

Türkiye Ucuzlamaya Devam Ediyor

Böylece Rusya’da 3-4 yıldızlı otellerin fiyatları, Türkiye’deki her şey dahil otellerin ulaşım dahil tur paketi fiyatlarıyla neredeyse aynı rakama gelirken, Rusya’da 5 yıldızlı otellerin sadece kahvaltı ve oda fiyatı ise Türkiye’deki 5 yıldızlı otellerin her şey dahil fiyatından ortalama 3 bin Ruble daha pahalı oldu.

ALTAV Başkan Yardımcısı; ‘Olumsuzluklar Fazla’

İstatistikleri değerlendiren Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Bölge bölge baktığımızda bu olabilir. Fiyatlarda lokasyonun önemi çok büyük. Kimi bölge ucuzdur, kimi bölge ise pahalıdır. Dünya üzerinde fiyat-kalite dengesi en uygun ülke Türkiye. Tabi ki bu bir gerekçe değil ama tesis sayısının fazla olması, Avrupa’daki olumsuzluklardan dolayı herkesin Rusya’ya yönelip fiyatlarda rekabet yaratması da bunda birer etken. Kısa sürede toparlanma yaşanacaktır” diye konuştu.

Kaynak; 1 , 2

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus turistler, Rusya, Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları