Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’ye en çok yolcu taşıyan havayolu şirketi AZUR Air!

12 Ekim, 2018 | 10:20

Türkiye’ye en çok yolcu taşıyan havayolu şirketi AZUR Air!

Bu sene turizm sektöründe büyük bir ivme yakalayan Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarına gelen turistlere hizmet veren havalimanlarının 2018’in Ocak- Eylül dönemindeki yolcu kapasiteleri belli oldu. Türkiye’ye en çok yolcu taşıyan havayolu şirketi AZUR Air!

Bu yıl turizm sektöründe büyük bir ivme yakalayan Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarına gelen turistlere hizmet veren havalimanlarının 2018’in Ocak- Eylül dönemindeki yolcu kapasiteleri belli oldu. Türkiye’ye en çok yolcu taşıyan havayolu, Rusya merkezli şirketi AZUR Air!

Türkiye’de en çok yolcu taşıyan havayolu şirketi AZUR Air!

Türkiye’nin güneyinde bulunan Gazipaşa, Dalaman ve Antalya Havalimanları’nın açıkladığı verilere göre, üç havalimanında da Türkiye’ye en çok turist taşıyan havayolu unvanını AZUR Air elde etti.

AZUR Air, Antalya Havalimanı’na inen 28 havayolu şirketinin önüne geçerek, 2018’in ilk dokuz ayında 600 bine yakın turisti Türkiye’ye taşıdı. Gazipaşa Havalimanı tarafından açıklanan verilere göre ise, AZUR Air 80 bin üzerinde yolcu taşıyarak birinci oldu.

Çeşitli tatil destinasyonlarına charter ve tarifeli uçuşlar yapan AZUR Air, 2016 ve 2017’de Rusya’da “Yılın En İyi Charter Havayolu” ödülünü aldı. İstatistiklere göre 2017 senesinde taşınan yolcu ve yapılan uçuş sayısı kriterlerine göre, AZUR Air, Rusya’nın en büyük charter havayolu ve Rusya’da en geniş uçuş ağına sahip charter taşıyıcısı konumunda bulunmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Havalimanı, Azur Air, Rus havayolu şirketi, Türkiye’ye en çok yolcu taşıyan, Yılın En İyi Charter Havayolu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları