Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin turizmdeki çıkışını gören Yunanlılardan Rusya hamlesi

01 Mart, 2018 | 16:53

Türkiyenin turizmdeki cikisi Yunanlilardan Rusya hamlesi

Komşu ülke Yunanistan, Türkiye turizminin 2017’de yaşadığı çıkışın 2018 yılında da devam edeceğinin anlaşılması sonrası, harekete geçirdi. Yunanlıların Rus tur operatörlerine destek olmak maksadıyla 845 bin euro verileceği öğrenildi.

Yunanistan, Türkiye turizminde yaşanan yükselmenin 2018 yılında da devam edeceğinin anlaşılması üzerine Rusya hamlesini oynamaya başladı. Yunanlıların Rus tur operatörlerine destek olmak maksadıyla 845 bin euro bütçe ayırdı.

“Türkiye’nin turizm savaşına dönmesi, Yunanistan boyutlarını da etkileyecek”

Yunanistan Turizm Bakanı’nın daha önce yaptığı “Türkiye’nin turizm savaşına geri dönmesi, Yunanistan turizminin boyutlarını da etkileyecektir” açıklamasının sonrasında Yunanlı turizm yetkilileri Rusya pazarı için harekete geçme kararı aldı.

Rus Tur Operatörleri Birliği’nin yaptığı açıklamaya göre Yunanistan, ülkesinin turizminin Rusya’da daha çok tanıtılması için 10 tur operatörüne 845 bin euro bütçe ayırdı.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Yunanistan Turları sizi bekliyor.

Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü’nün bu yılın başından beri ülkenin Avrupa, Rusya ve İsrail’de tanıtılması için 3.4 milyon euro harcadığı iddia ediliyor. Turizmin geliştirilmesi için ayrılan bu kaynağın içinde Rusya’nın payının ise 845 bin euro olduğu ifade edildi.

Yunanlılardan Almanya’ya 505 bin, Fransa’ya 260 bin euro

Turizmde geri kalmamak için Yunanlıların Avrupa ülkelerindeki tur operatörlerine sağlayacağı rakamlar da belirlendi. Yunan yetkililerin Almanya’ya 505 bin, Fransa’ya 260 bin, Avusturya’ya 53 bin, Hollanda’ya 90 bin, Ukrayna’ya 50 bin ve Polonya’ya tur operatörleri için 160 bin euro kaynak oluşturduğu gelen bilgiler arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus Tur Operatörleri Birliği, Türkiye'nin turizm savaşı, Türkiye'nin turizmdeki çıkışı, Yunanistan Turizm Bakanı, Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü, Yunanlılardan Rusya hamlesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları