Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin Temmuz ayındaki turizm geliri belli oldu!

14 Eylül, 2018 | 12:12

Türkiye'nin Temmuz ayındaki turizm geliri belli oldu!

Türkiye’nin Temmuz ayındaki turizm geliri belli oldu. Merkez Bankası, Temmuz ayına ait ödemeler dengesi raporunu açıkladı.

Merkez Bankası’nın açıkladığı verilere göre, cari işlemler açığı, bir önceki yılın temmuz ayına göre 2 milyar 960 milyon dolar azalarak 1 milyar 751 milyon dolar oldu. Bunun sonucunda, on iki aylık cari işlemler açığı 54 milyar 560 milyon olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin Temmuz ayındaki turizm geliri belli oldu!

2018’in Temmuz ayında ödemeler dengesi tablosundaki dış ticaret açığı bir önceki yılın yani 2017’nin aynı ayına göre 2 milyar 533 milyon dolar azalarak, 4 milyar 799 milyon dolara, birincil gelir dengesi açığı 25 milyon dolar azalarak 592 milyon dolara geriledi.

Net seyahat geliri 3 milyar doları geçti!

Hizmetler dengesinden kaynaklanan net girişler, bir önceki yılın aynı ayına göre 673 milyon dolar artarak 3 milyar 593 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu gelişmede, seyahat kaleminden kaynaklanan net gelirlerin 578 milyon dolar artarak 3 milyar 062 milyon dolara yükselmesi etkili oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Merkez Bankası, Net seyahat satışları, Temmuz ayı verileri, Turizml gelirleri, Türkiye turizm gelirleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları