Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin Rio günleri

24 Ağustos, 2016 | 08:14

Türkiye’nin Rio günleri Türkiye’nin 8 madalya ile tamamladığı 2016 Yaz olimpiyatları bu yıl Rio’da gerçekleşti. Dünyada büyük ilgi gören olimpiyat Türkiye gündeminde de geniş katılım gördü.

5-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen etkinliğe, Türkiye 103 sporcu ile yer aldı. 55’i erkek, 48’i kadın olan sporcular; olimpiyat boyunca mücadelesini sürdürdü.

Sosyal Ağdan Tam Destek

Dijital ortamda Rio Olimpiyatlarını gün gün izleyen ITS Medya verilerinde etkinlik süresinde Türkiye’den sosyal ağda on binlerce paylaşım yapılırken; Portalda 20 bine yakın haber yer aldı.

Türkiye 1 altın, 3 gümüş, 4 bronz olmak üzere topladığı 8 madalyayla sıralamada 41’inci olurken; madalyaların 5’i güreşten geldi. Altın madalya ise Taha Akgül imzalı.

Güreşten 5, halter, tekvando ve atletizmden birer madalya kazanılırken; halterde iki olimpiyat sonra ilk kez kürsüyü gördü. Minderde ise 52 yıl sonra ilk kez 5 madalya birden geldi.

Olimpiyat birincisi ABD

Olimpiyat birincisi 121 madalyası ile ABD olurken; Büyük Britanya 67 madalya ile ikinci sırayı aldı. Çin ise sıralamanın üçüncüsü oldu. Olimpiyatlara ev sahipliği yapan Brezilya da başarısını 19. Sırada tamamladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD olimpiyat, Brezilya, brezilya rio, rio 2016, rio olimpiyatları, Rio Olimpiyatları madalya sıralaması, Rio Olimpiyatları Türkiye, Rio Türkiye madalya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları