Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin Maldivler’i Salda Gölü binlerce turisti ağırladı!

20 Eylül, 2018 | 11:02

Türkiye'nin Maldivler'i Salda Gölü binlerce turisti ağırladı!

Türkiye’nin Maldivler’i Salda Gölü binlerce turisti ağırladı. Beyaz kumsalı ve suyunun berraklığıyla dünyaca ünlü Maldiv Adaları’na benzetilen Burdur’daki Salda Gölü, bu yaz sezonunda 300 bin civarında turisti konuk etti.

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki, beyaz kumsalı ve suyunun berraklığıyla Maldivler‘e benzetilen Salda Gölü, bu yaz 300 bin civarında ziyaretçiyi ağırladı.

Muhteşem renkleriyle turistleri adeta büyüleyen, Türkiye’nin en güzel turistlik yerlerinden biri olan Salda Gölü, 184 metre derinliğe sahip tektonik bir çukurun üzerinde ve kapalı bir havzada yer almakta. Bembeyaz kumsalı ve turkuaz renkteki suyunun berraklığıyla Maldiv Adaları’na benzetilen Salda Gölü, yaz sezonunda 300 bin civarında turisti kendine çekti.

Türkiye’nin Maldivler’i Salda Gölü binlerce turisti ağırladı

1989’dan bu yana doğal SİT alanı statüsünde olan ve yüksek turizmin potansiyeline sahip ‘Türkiye’nin Maldivleri’nin son yıllarda tanıtım faaliyetleri ve sosyal medyadaki paylaşımlar sayesinde popülerliği hızla artmakta.

Bu yıl yaz sezonunda yurt içi ve yurt dışından bu doğa harikasını görmek ve fotoğraflamak isteyen binlerce ziyaretçi, Salda Gölü’ne adeta akın etti. Burdur Valisi Hasan Şıldak, Salda Gölü’nün gün geçtikçe popülerliğinin artığını açıklarken, geniş turizm potansiyeline sahip Salda Gölü’ne büyük önem verdiklerini söyledi. Vali Şıldak, “Gölün turizme kazandırılması için geniş kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü

Salda Gölü’nün bilinirliğinin hem yurt içinde hem de yurt dışında son yıllarda giderek arttığının altını çizen vali Şıldak, “Yaz döneminde gelen turist sayısında ciddi oranda yükselme tespit ettik.

Bu yıl mayıs – haziran – temmuz – ağustos dilimi içinde gelen ziyaretçi sayılarına baktığımızda, tespit edebildiğimiz kadarıyla bazı hafta sonraları çok fazla yoğunluk yaşanmakta. Haftalık ziyaretçi sayısının 40 binlere ulaştığını görüyoruz. Yaz sezonunda Salda Gölü’ne yaklaşık olarak 300 bin civarında yerli ve yabancı ziyaretçilerin geldiğini görmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Salda Gölü’nün hem yüzülebilir hem de fotoğraf çekimine elverişli olması sebebiyle turistler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyleyen vali Şıldak, bölgenin doğal SİT alanı içinde turizm merkezi olarak ilan edilmiş ve korunan bir sulak alan niteliğinde olduğunu belirtti.

“Yol haritası belirlendi”

Burdur Valisi Hasan Şıldak, bu doğa harikasının gelecek nesillere temiz, korunmuş ve bakımlı bırakılmasını önemsediklerini ifade ederek, “Bu maksatla hem korunması, temiz kalması hem de turizme hizmet yönüyle daha iyi elverişli şartlarda kazandırılması amacıyla çalışmalar başlattık. Bu çalışmalarımızı Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız destekliyor.

Bu kapsamda ilgili yöneticilerin bulunduğu bir heyet ilimize gelerek yerinde yaptığı incelemelerde burada yapılacak çalışmaların bir yol haritasını yerinde tespit etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın koordinasyonunda çalışmalar devam ediyor.

Bu çalışmalar neticelendiğinde ümit ediyoruz ki gölümüzün ülke ve uluslararası turizmine daha iyi şartlarda gelen ziyaretçilere hizmet verir, ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanacağı ancak bunun yanında koruma tedbirlerinin de en iyi şekilde alınmış olunacağı bir ortama kavuşmuş olur. Bu çalışmalar gelecek sezondan itibaren meyvelerini vereceğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Burdur, Burdur valisi Hasan Şıldak, Salda Gölü, SİT alanı, Türkiye'nin Maldivleri, Yeşilova,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları