Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin Kuşadası’ndaki ünlü oteli el değiştirdi!

04 Ağustos, 2018 | 11:45

Türkiye'nin Kuşadası'ndaki ünlü oteli el değiştirdi!

Türkiye’nin Kuşadası’ndaki ünlü oteli el değiştirdi. Türk turizmine damga vuran konaklama tesisleri arasında yer alan ve 54 yıllık bir marka olan Aydın’a bağlı tatil cenneti Kuşadası’ndaki İmbat Otel satıldı.

Kuşadası’nın dünyaca ünlü Kadınlar Denizi plajlarında denize sıfır olan İmbat Otel, 1964 senesinde Özbaş ailesi tarafından yaptırılmıştı.

Bir zamanlar konaklamak ve tatil yapmanın Türkiye’de ve Avrupa’da ayrıcalık olduğu İmbat Otel, tam 54 yıl boyunca Türk turizmine hizmet veriyordu ve birçok ünlü ismin tatil için tercih ettiği ilk tesislerin arasında bulunuyordu.

Aynı bölgedeki Grand Blue Sky Oteli’nin de sahibi olan Erol Özbaş, yapılan görüşmelerin ardından ailesinin ilk göz ağrısı İmbat Hotel’i Ankara’daki Double Tree By Hilton Oteli’nin sahibi olan gruba sattı. Kadınlar Denizi’nde kendine özgü koyu da olan ünlü otelin el değiştirdi.

1964 yılında hizmete açıldı, 2014’te yenilendi

54 yıl sonra el değiştiren Kuşadası İmbat Oteli, Ali Rıza Özbaş tarafından yaptırıldı ve Türkiye’de turizmin başladığı ilk merkez olan Kuşadası’nda kapılarını 1964 yılında hizmete açtı. Kuşadası’nın dünyaca ünlü Kadınlar Denizi’nde kendine özgü koyu bulunan denize sıfır 310 odalı İmbat Otel’i 2004 yılında yenilenmişti.

Grand Blue Sky’ı işletmeye devam edecekler

Otel oğul Erol Özbaş tarafından yürütülüyordu. Erol Özbaş, aynı bölgedeki ailenin diğer oteli Grand Blue Sky’ı işletmeye ve turizm sektöründeki faaliyetlerine devam edecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Rıza Özbaş, Double Tree By Hilton, Erol Özbaş, Grand Blue Sky, İmbat Otel, Kadınlar Denizi, Kuşadası, Türkiye, Ünlü otel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları