Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin kış turizminin merkezi Uludağ sezonu haftaya açıyor!

07 Aralık, 2018 | 14:41

Türkiye'nin kış turizminin merkezi Uludağ sezonu haftaya açıyor!

Türkiye’nin kış turizminin merkezi Uludağ sezonu haftaya açıyor. Her sene yüzbinlerce insanı konuk eden, Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ Kayak Merkezi’nde sezon 14 Aralık’ta açılıyor.

Kış mevsiminin kendini göstermeye başladığı şu günlerde Türkiye’deki kış turizminin merkezleri yavaş yavaş faaliyete geçmeye başladı. Türkiye’nin kış turizminin merkezlerinden olan ve Bursa’da bulunan Uludağ Kayak Merkezi’nde da sezon haftaya açıyor.

Türkiye’nin kış turizminin merkezi Uludağ sezonu haftaya açıyor!

Uludağ’da başlayacak olan sezon öncesi değerlendirmelerde bulunan TÜRSAB Güney Marmara Şube Başkanı Murat Saraçoğlu, Uludağ Kayak Merkezi’nin, Bursa’nın önemli turizm değerlerinden biri olduğunun altını çizerek, “Uludağ hem Türkiye’de hem de dünyada marka olmuş bir kış turizm merkezi. Hazırlıklar tamamlandı, 14 Aralık’tan itibaren sezon başlayacak.” şeklinde konuştu.

TÜRSAB Güney Marmara Şube Başkanı Saraçoğlu, Türkiye’de çok ciddi turizm hareketliliği yaşandığını, bu canlılığı Bursa’ya yansıtmaya çalıştıklarının altını çizerek, kentin adeta markası olan Uludağ’ın Marmara Bölgesi’nin en yüksek noktası olarak kış ve kayak turlarının merkezi konumunda bulunduğunu söyledi.

Murat Saraçoğlu, Osmangazi Köprüsü’nün açılmasının ardından İstanbul’dan 2,5-3 saatlik bir sürede ulaşılabilen Uludağ’a Bursa kent merkezinden de 9 kilometrelik hatta sahip teleferikle çıkılabildiğini sözlerine ekledi.

Uludağ Kayak Merkezi’nde 18 otel ve 7 bin yatak var

Türkiye’deki Kayak Merkezleri arasından önemli bir yere sahip olan Uludağ Kayak Merkezi’nde 18 otel ve yaklaşık 7 bin yatak kapasitesiyle kış turizmine çok önemli katkı sağladığına dikkati çeken Murat Saraçoğlu, “Uludağ, Bursa’nın önemli turizm değerlerinden biri. Uludağ hem Türkiye’de hem de dünyada marka olmuş bir kış turizm merkezi. Bu sene de hazırlıklar tamamlandı, 14 Aralık’tan itibaren sezon başlayacak.

WTS güvencesiyle Yurt dışı Kayak Turları’nın keyfini çıkarın!

Sayın valimizin başkanlığında turizm koordinasyon kurulu üyeleri olarak toplanıp gerekli hazırlıkları belirledik ve iş bölümü yaptık. Bu sene sezonu 14 Aralık’tan itibaren açacağız. Uludağ yabancı turistin daha çok ilgisini çeken turizm faaliyet bölgemiz. Rusların biraz daha fazla ilgisi var. Rusların Uludağ’a talebi söz konusu. Uludağ 2011-2013 yıllarında Rus turist akınına uğramıştı. O günlere dönmek için hedefler belirliyoruz.” şeklinde konuştu.

Uludağ Kayak Merkezi sezonu açıyor

“Uludağ’da yapılan ve yapılacak festivaller çok önemli”

Yabancı turist çekebilmek adına Türkiye’nin kış turizminin merkezi olan Uludağ’da yapılan ve yapılacak festivallerin çok önemli olduğunun altını çizen Saraçoğlu, “O ülkelerin yöresel değerlerini içeren, o turistlerin sosyo-kültürel yapılarına hitap eden festivaller yapılırsa yabancı turist daha çok gelmeye başlar.” ifadelerini kullandı.

Uludağ’ı var olan en iyi şekliyle daha iyi sunmanın planlamasını yaptıklarını sözlerine ekleyen Saraçoğlu, Bir şansımız var. Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy Uludağ’da geçmiş yıllarda turizm faaliyetleri yapmış, bölgeyi çok iyi tanıyan, bölgeye çok vakıf bir devlet büyüğümüz. Kendisini ziyarete gittiğimizde Uludağ’ın mevcut sorunlarının yeni dönemde daha hızlı çözüleceğine, sorunları takip edip çözüme kavuşturulacağına dair bize bilgiler verdi.

“Önümüzdeki yıl Uludağ’ı çok daha farklı bir şekilde konuşacağız”

Yani önümüzdeki yıl, 2019’un sonunda Uludağ’ı çok daha farklı bir şekilde konuşacağız. Uludağ’a hep geleceğin Davos’u gözüyle bakıyoruz. Bir adım daha o hedefe yaklaşmış olacağız. Ekonomi Zirvesi gibi aktivitelerin artması Uludağ’ı daha cazip hale getirebilir.” dedi.

Uludağ’daki turizmin yazın da canlı tutulmasının önemli olduğunu belirten Saraçoğlu, “Bu doğrultuda Arapların özel ilgileri var. Arapları kışın da kayak yapmaya özendirmeye çalışıyoruz. Yazın futbol kulüplerinin kamp programlarını yapacağı bir şekle dönüştürebilirsek, onunla ilgili yatırımlar yapabilirsek hem Bursa’nın marka değerinin artmasını hem de dünyada daha çok tanınmasını sağlamış olacağız.” diyerek son verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kış Turizmi, Kış turizminin merkezi, Murat Saraçoğlu, TÜRSAB Güney Marmara Şube Başkanı, Uludağ Kayak Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları