Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin İhtiyacı En Az 10 Marka Şehir

15 Mayıs, 2017 | 09:42
Marka Şehirler Zirvesi

Marka Şehirler Zirvesi

 

Marka Şehirler Zirvesinin İkincisi Düzenlendi Sait Halim Paşa Yalısında Düzenlendi

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım zirvedeki konuşmasında, Anadolu’daki her şehrin İstanbul’la yaşanabilir bir duruma getirilmesi gerektiğini belirtti. Konuşmasında; ” Bu şekilde tüm nüfusun refah içinde yaşamasını sağlayabiliriz.” dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Davut Günaydın ise Paris’e giden turistin harcama tutarının yaklaşık bin 700 dolar, İstanbul’a gelen bir turistin ise yaklaşık 800 dolar olduğunu belirterek, “Marka kent olmanın ekonomiye kazandırdığı en büyük özelliklerden biri de gelen turist kalitesini artırmak.” dedi.

Türkiye’nin en az 10 marka şehre ihtiyacı olduğunu aktaran Günaydın, ” TÜRSAB olarak marka şehir sayısını artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bir ay içerisinde Diyarbakır, Mardin ve Siirt olmak üzere 3 ilimizi göz önünde tutarak ciddi analizler yaptık. Dünyanın en büyük kalesi Diyarbakır’da yer alıyor. Biz bunu hem uluslararası turizm sektöründe hem de iç turizm dinamiklerini harekete geçirmek için kullanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Günaydın, ülkeye gelen turist sayısını, turizm gelirini ve kaliteli misafir sayısını artırmak için marka şehirlerin sayısını artırılması gerektiğinin altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Marka Şehir, Marka Şehirler Zirvesi, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları