Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin göz bebeği Kapadokya yılbaşında doldu taştı!

02 Ocak, 2019 | 10:51

Türkiye'nin göz bebeği Kapadokya yılbaşında doldu taştı!

Kapadokya 2019’u coşkuyla karşılarken, bölgeye yeni yılı kutlamak için gelen turistler yılın ilk gününde çeşitli aktivitelere katılarak, Türkiye’nin göz bebeği olan bölgenin güzelliklerini keşfetti.

Peri bacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, kayadan oyma tarihi manastırları ve mağara otelleri ile ünlü Kapadokya bölgesinde yeni yılı karşılayan turistler, yılın ilk gününde çeşitli aktivitelere katılarak, bölgenin güzelliklerini keşfetti.

Türkiye’nin göz bebeği Kapadokya yılbaşında doldu taştı

Bölgedeki konaklama tesislerinde yılbaşı ve Noel tatili nedeniyle doluluğun yüzde 100’e ulaştığı öğrenildi. Noel tatili dolayısıyla farklı ülkelerden Kapadokya’ya gelen yabancı ziyaretçiler, yeni yılı kaya oyma eğlence merkezlerinde karşılama şansını yakaladılar.

Kapadokya yılbaşında turistleri ağırladı

Yılbaşı için Kapadokya’ya gelen turistler, bölgede etkili olan rüzgar nedeniyle balon turlarının iptal edilmesinin ardından peri bacaları arasında at, ATV motor ve develerle düzenlenen gezi turlarına katıldı.

Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi ve Paşabağı mevkisi başta olmak üzere bölgedeki tarihi ve turistik alanları ziyaret eden yabancı konuklar, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Peri bacaları arasında gezinti yapan Japon turistlerden Mori Kawa, daha önce fotoğraflardan gördüğü Kapadokya’yı çok merak ettiği için Noel tatilini fırsat bilerek bölgeye geldiğini ifade etti.

Kawa, “Kapadokya çok güzel bir yer. Buraya gelmeyi çok istiyordum ancak tatil fırsatım çok olmuyordu. Noel nedeniyle buraya geldim. Kapadokya çok fantastik güzelliklere sahip mükemmel bir yer.” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya, Kapadokya yılbaşı, Mori Kawa, Peri Bacaları, Türkiye'nin göz bebeği, Uçhisar Kalesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları