Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin ‘Destinasyon odaklı’ tanıtımı Hollanda ile start aldı!

10 Ocak, 2018 | 12:08

Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen Vakantiebeurs Turizm Fuarı 48. kez kapılarını açtı. Türkiye fuarda, 652 metrekarelik bir alanda ‘Destinasyon odaklı’  tanıtım yapıyor.

Bu yıl 48. kez kapılarını açan Hollanda’nın en büyük turizm fuarı Vakantiebeurs’da umutlar yüksek. Türkiye fuarda, 652 metrekarelik bir stantta destinasyon odaklı tanıtım yapıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgiye göre, Türkiye standının 252 metrekaresi Antalya, tarafından kullanılırken, Ege Bölgesi ve Anadolu 100’er metrakerelik stantlarda temsil ediliyor. Alanda ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY’nin de 100’er metrakerelik stantları bulunuyor.

26 sektör kuruluşu, 26 işletme

Fuarda bu yıl, Türk Hava Yolları ile birlikte, 20 sektör kuruluşu ile 26 özel işletme Kültür ve Turizm Bakanlığı standında yer alıyor. Stantları da, ağırlıklı olarak Antalya ilindeki oteller ile Antalya, Muğla, İzmir, Çanakkale, Denizli, İstanbul, Kapadokya, Kayseri ve Bursa destinasyonları yer alıyor. Katılım talebinde bulunan tüm illere ise olanaklar çerçevesinde yer verilmeye çalışıldığı ifade ediliyor.

Fuardaki faaliyetler…

9-14 Ocak 2018 tarihleri arasında 6 gün sürecek fuar esnasında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ise şu şekilde :

Fuar alanı ana girişinde dev billboard ve flamalarda Türkiye reklamları

Türk mutfağından örneklerin yer alacağı bir açılış kokteyli

Basın toplantısı

“UNESCO Dünya Miras Listesi’nde Türkiye” konulu bir sergi düzenlenmesi

Maraş Dondurması gösterisi ve ikramı

Simit Sarayı ile yapılan görüşmeler neticesinde simit ikramı yapılması

Bakanlık ve Anadolu stantlarında el sanatları icrası (Ebru ve Çömlek Yapımı), Hollanda turizm sektörü kuruluşları ve Türkiye’ye operasyonu bulunan önemli tur operatörleri ile görüşmeler gerçekleştirilecek.

2017’de 109 bin kişi geldi

2017 yılında ülkeler, destinasyonlar, çeşitli seyahat organizasyonları ve firmalardan katılımcıların yer aldığı Utrecht Turizm Fuarı’nı 109.000 kişi ziyaret etti. Vakantiebeurs, Kültür ve Turizm Bakanlığının yurt dışında katılım sağladığı 7 büyük turizm fuarı arasında yer alıyor. Utrecht Turizm Fuarı sektör kuruluşlarını, tüketicileri, tur operatörlerini ve seyahat acentalarını bir araya getiren önemli fuar organizasyonlarından biri olarak öne çıkıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hollanda, Hollanda turizm, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü', Türk Hava Yolları, Türk turizm sektörü, UNESCO Dünya Miras Listesi, Utrecht Turizm Fuarı, Vakantiebeurs,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları