Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’deki Termal Kaynaklar

22 Nisan, 2009 | 17:30

Türkiyedeki Termal Kaynaklar Türkiye’ nin kaynak zenginliğine baktığımızda sağlık turizmi açısından ne kadar önemli bir potansiyele sahip olduğunu görmek mümkün.

Özellikle Marmara ve Ege bölgelerinde termal tesisleriyle ünlü bir çok termal merkez bulunuyor. Bu merkezlerde termal su banyosu, içme, çamur banyosu gibi yöntemler yada tedavi, rehabilitasyon, egzersiz, psikoterapi, diyet gibi birçok tedavi uygulamaları gerçekleştiriliyor. Balıkesir, Bursa, Afyon, Çanakkale, İzmir, Aydın, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Yozgat, Samsun, Adana, Denizli gibi birçok ilimiz termal tesisler açısından oldukça zengin. Doğanın sağlık verici özelliklerinden yararlanmak isteyen kişiler sıcak su, maden suyu, hamam, kaplıca ve bunları tamamlayan kür merkezlerini ve bazı tıbbi hizmetlerin sunulduğu sağlık merkezlerini ziyaret ediyorlar. Ancak Kaplıca kaynakları ve termal turizm açısından dünyanın en zengin 3 ülkesinden biri olan Türkiye, bu zenginlikleri yeterince değerlendiremiyor. Bunun en önemli sebebinin ise tanıtım eksikliği olduğunu söyleyebiliriz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çamur Banyosu, İçmeler, Kaplıcalar, Sağlık Haberleri, Sağlık Turizmi, Termal Kaynaklar, Termal Sular, Termal Turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları