Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’deki Mavi Bayraklı plaj sayısında büyük artış!

02 Ocak, 2019 | 18:30

Türkiye'deki Mavi Bayraklı plaj sayısında büyük artış!

Son yıllarda turizm sektöründe adı daha çok anılmaya başlayan Türkiye’deki Mavi Bayraklı plajların sayısında büyük artış yaşanıyor. Ülkemizdeki Mavi Bayraklı plaj sayısı 2018 yılında 459’a yükseldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerinden ve medya yansımalarından yararlanan Ajans Press’in derlediği bilgilere göre, Türkiye’deki mavi bayraklı plaj sayısının 459’a yükseldi. Önceki yıllarla kıyasladığında mavi bayraklı plaj sayının neredeyse her yıl artış gösterdiği saptandı.

1994 yılında sadece 6 adet olan mavi bayraklı plaj sayının 2015 yılında 436, 2016’da 444, 2017 yılında ise 454 olduğu belirtildi.

En çok mavi bayraklı plajın Antalya’da

Araştırmaya göre, en çok Mavi Bayraklı plajın Antalya’da olduğu belirlendi. 200 Mavi Bayrağa sahip Antalya’dan sonra ikinciliğin 100 mavi bayrak ile Türkiye’nin bir diğer turizm şehri Muğla’da olduğu gözlendi.

Medya araştırmasında konuyla alakalı yazılı basına yansıyan haber adetleri de netleşti. Mavi Bayraklı plajlarla alakalı 2 bin 640 haber yansıması tespit edilirken, mavi bayraklı plajların yaz aylarının turizm başlığında en çok konuşulan ve halk tarafından en çok tercih edilen plajların arasında olduğu görüldü. Geçtiğimiz yaz döneminde plajlar ise 14 bin 399 yazılı basın haberiyle konuşuldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ajans Press, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mavi Bayrak, Mavi Bayraklı plajlar, Türk turizmi, Türkiye plajları, Yaz Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları