Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Türkiye’de oteller kadınları dikizliyor’ diyen İspanyollar, Kadın Oteli açıyor!

21 Eylül, 2018 | 15:51

Türkiye'de oteller kadınları dikizliyor diyen İspanyollar, Kadın Oteli açıyor!

‘Türkiye’de oteller kadınları dikizliyor’ diyen İspanyollar, Kadın Oteli açıyor. Türkiye’ye gitmeye korkan misafirleri çekeceği görüşünde olan İspanyol otel zinciri, ‘Sadece Kadınlar’ sloganıyla bir otel açıyor.

Türkiye’ye gitmeye korkan misafirleri çekeceği görüşünde olan İspanyol otel zinciri Somor, ‘Sadece Kadınlar’ sloganıyla bir otel açıyor. Yola ‘Sadece Lezbiyenler’ için bir otel açmak için çıkan otel zinciri yöneticileri, daha sonra alanını genişleterek ‘Kadın’ oteli açmaya karar verdi.

‘Türkiye’de oteller kadınları dikizliyor’ diyen İspanyollar, Kadın Oteli açıyor!

Avrupa’da kadınların konaklayabildiği yalnızca 3 otel bulunduğuna dikkat çeken İspanyol şirket, “Bunlardan ikisi Almanya’nın şehirlerinde. Birisi de Endülüs’te. Uzmanların değerlendirmelerine göre kadınlar, araba kiralama, spor salonlarını kullanma gibi karakteristik olmayan hizmetlerden giderek daha fazla yararlanıyor ve otellerde erkeklerin ‘yakın ilgisine’ maruz kalmak istemiyor.” açıklamasını yaptı.

4 yıldızlı 39 odalı ‘Kadın Oteli’

Şirketin İspanya‘nın ünlü tatil merkezi Mallorca’da açacağı 39 oalı ve 4 yıldızlı otelin ne çalışanları ne de müşterileri arasında hiçbir erkek olmayacak. Bu formatın, anne-kız, kızlar grubu ve kadınların iş toplantıları için tercih nedeni olacağı ifade ediliyor.

Bu yatırımın feminizm ile ilgili olmadığının altını çizen otel zincirin yönetimi, bunun pazardaki trendlere göre şekillenen bir yatırım olduğunu belirtti.

“Türkiye’de otel çalışanları kadınları dikizliyor”

Somor otellerinin ‘Sadece Kadın Oteli’nin formatını anlatırken, Türkiye’den örnekler de sundu. Türkiye’de otel çalışanlarının kadın misafirleri dikizlediğini öne süren şirket, “Eğer Türkiye gibi rakiplerimizden kendimizi ayırmak istiyorsak, bu tip ürünlere yatırım yapmalıyız. Türkiye’de sık sık rastlandığı üzere, hiçbir kadın garsonların veya temizlikçilerin kendilerini dikizlediği bir ortamda rahatlamak istemez.” ifadelerine yer verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanyol otel zinciri Somor, İspanyollar, Kadın Oteli, Sadece Kadınlar, Sadece Lezbiyenler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları