Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de Online Seyahat Harcamaları 10 Milyar TL

29 Mayıs, 2017 | 07:50
Türkiye Online Seyahat

Türkiye Online Seyahat

 

Türkiye’de Online Seyahat Harcamaları 10 Milyar TL’yi Geçti

Partnerler arasında yerli ve yabancı çok sayıda tatil sitesi bulunan Avantajix.com’un, bilişim sanayicileri derneği’nin 2016 e-ticaret raporundaki verilerden derlediği bilgilere göre, Türkiye’de internet üzerinden yapılan tatil ve seyahat harcamaları, son 2 yılda yüzde 53 artarak 10 milyar lirayı geçti.

Aylık ziyaretçi sayısı 15 bin ve üzeri olan internet siteleri baz alınarak hazırlanan rapora göre 2014 yılında tatil ve seyahat hizmeti satan 326 internet sitesinin yıllık cirosu 6,8 milyar lira iken, 2015’te internet sitesi sayısı 129’a geriledi, ciro ise 8,9 milyar liraya yükseldi. Site sayısındaki düşüş 2016’da da sürdü. 104 online mapazaya kadar gerileyen sektörün yıllık cirosu ise yine rekor kırara 10,1 milyar liraya ulaştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun geçtğimiz yıla ilişkin hazırladığı “Hane halkı turizm araştırması” sonuçlarına göre ise seyahatlerde yapılan toplam harcama, bir önceki yıla göre ise seyahatlerde yapılan toplam harcama 14,8 artarak 28 milyar 33 milyon 83 in lira olmuştu. Rapor ayrıca mağaza sayısı %70 azalsa da söz konusu pazardaki iki yıllık büyümenin %53’e ulaştığını ortaya koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Online Seyahat, Online Seyahat Harcamaları, Online Seyahat Siteleri, Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları