Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de Online Seyahat Harcamaları 10 Milyar TL

29 Mayıs, 2017 | 07:50
Türkiye Online Seyahat

Türkiye Online Seyahat

 

Türkiye’de Online Seyahat Harcamaları 10 Milyar TL’yi Geçti

Partnerler arasında yerli ve yabancı çok sayıda tatil sitesi bulunan Avantajix.com’un, bilişim sanayicileri derneği’nin 2016 e-ticaret raporundaki verilerden derlediği bilgilere göre, Türkiye’de internet üzerinden yapılan tatil ve seyahat harcamaları, son 2 yılda yüzde 53 artarak 10 milyar lirayı geçti.

Aylık ziyaretçi sayısı 15 bin ve üzeri olan internet siteleri baz alınarak hazırlanan rapora göre 2014 yılında tatil ve seyahat hizmeti satan 326 internet sitesinin yıllık cirosu 6,8 milyar lira iken, 2015’te internet sitesi sayısı 129’a geriledi, ciro ise 8,9 milyar liraya yükseldi. Site sayısındaki düşüş 2016’da da sürdü. 104 online mapazaya kadar gerileyen sektörün yıllık cirosu ise yine rekor kırara 10,1 milyar liraya ulaştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun geçtğimiz yıla ilişkin hazırladığı “Hane halkı turizm araştırması” sonuçlarına göre ise seyahatlerde yapılan toplam harcama, bir önceki yıla göre ise seyahatlerde yapılan toplam harcama 14,8 artarak 28 milyar 33 milyon 83 in lira olmuştu. Rapor ayrıca mağaza sayısı %70 azalsa da söz konusu pazardaki iki yıllık büyümenin %53’e ulaştığını ortaya koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Online Seyahat, Online Seyahat Harcamaları, Online Seyahat Siteleri, Türkiye,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları