Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de düzenlenen fuar sayısında artış

21 Aralık, 2010 | 17:24

Türkiye’de bir yılda düzenlenen fuar sayısı her geçen yıl artış gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl 375 fuarın yapıldığı Türkiye’de 2011 yılında 428 fuar gerçekleştirilecek. Oranlardaki yükseliş, ekonomide çarkların iyi döndüğünün işareti olarak kabul ediliyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin hazırladığı 2011 fuar takvimine göre, geçtiğimiz yıl 375 fuarın düzenlendiği Türkiye’de, yeni yılda 428 fuar yapılacak. Mart, Nisan ve Ekim aylarında yoğunlaşan fuar takvimine göre ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz ve sistemleri, inşaat malzemeleri, banyo, mutfak, seramik, nalburiye, hırdavat, tesisat konusunda 55 fuar düzenlenecek.

Tarım, Seracılık, Hayvancılık ve Teknolojileri konusunda 37, Eğitim, Eğitim ekipmanları ve Teknolojileri konusunda ise 33 fuar yapılacak.
En fazla fuar ise İstanbul, Bursa ve İzmir’de gerçekleştirilecek. Fuarların 227’si İstanbul’da, 26’sı Bursa’da, 25’i İzmir’de, 25’i Ankara’da, 16’sı Adana’da, 15’i Antalya’da, 15’i Konya’da, 13’ü Gaziantep’te, 12’si Diyarbakır’da, 11’i Muğla’da ve 43’ü de diğer illerde yapılacak.

Fuar oranlarındaki yükselişi değerlendiren TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarların ekonominin aynası olduğuna dikkat çekti. İşlerin iyi gittiğinin en önemli göstergesi olarak fuar oranlarını gösteren Ersözlü, şunları söyledi: “Fuar oranlarındaki bu artış, işlerin iyiye gittiği, ekonomide çarkların döndüğünü gösterir. Ekonomi iyi gidiyorsa, fuarlar da iyi gider. Fuarlar ekonominin göstergesi olur. Üretim, istihdam, ihracat arttıkça fuarlar da aynı oranda artar.”

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Fuarları, Türkiye, Türkiye Düzenlenen Fuar Sayısı, Türkiye Fuarlar,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları