Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de Avrupa Şampiyonası düzenleten Müslüm Gülhan Haliç Üniversitesi’nden ayrıldı

20 Kasım, 2014 | 09:49

Müslüm Gülhan

2 kez Avrupa Şampiyonu olup Türkiye’yi muhteşem bir şekilde temsil eden, bununla da yetinmeyip Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenlenmesini sağlayan Müslüm Gülhan Haliç Üniversitesi’nden ayrıldı.

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun kurucusu ve Müdürü olan, üniversite futbol takımını 2 kez Avrupa Şampiyonu yapan, Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenlenmesini sağlayan Müslüm Gülhan Haliç Üniversitesi’nden ayrıldı.

Son yerel seçimlerde AKP’den Şişli Belediye Başkan aday adayı olan Mansur Topçuoğlu’nun Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Haliç Üniversitesi’nde Müslüm Gülhan şoku yaşanıyor. 2001 yılında Haliç Üniversitesi’ne adım atan, 2008’de Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu (BESYO) kuran ve birçok başarılara imza atan BESYO Müdürü Müslüm Gülhan üniversite ile yollarını ayırdı.

Gelişmeyi Facebook hesabından yaptığı açıklamayla duyuran Müslüm Gülhan, Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu ile “Meslek etik prensipleri ve yönetim prensipleri” bakımından anlaşamadıklarını ifade etti.

Müslüm Gülhan’ın veda açıklaması şöyle oldu:

“Sevgili BESYO öğrencileri ve çalışma arkadaşlarım
13 senedir Haliç Üniversitesinde görev yapmaktayım. Patronu olmayan ve öğrenci parası ile varlığını sürdüren Haliç Üniversitesinde görev yapmanın ayrı bir sorumluluğu ve ahlaki yapısı vardır.

Bu sorumluluk çerçevesinde yaptığım tüm görevlerde hep Üniversiteyi en yüksek noktaya çıkarmayı amaç edindim ve bunu da başarmanın huzuruna sahibim.
Kurucusu olarak görev yaptığım BESYO benim için bir evlat kadar değerlidir.
Hiçbir çıkar beklemeden ve arayışta bulunmadan yaptığım görevin vicdani rahatlığı bana yeter.

Bu gün itibariyle Haliç Üniversitesindeki görevlerimden ayrılmış bulunmaktayım.
Haliç Üniversitesinin şu andaki yöneticisi ve başkanı olan Mansur Topçuoğlu ile meslek etik prensipleri ve yönetim prensipleri bakımından anlaşamamaktan dolayı görevimden ayrıldım.

Siz sevgili öğrencilerime ve tüm çalışma arkadaşlarıma hayat boyu başarılar diliyorum.
Sevgiyle kalın.”

Müslüm Gülhan’ın başarıları;

Müslüm Gülhan 13 sene önce adım attığı Haliç Üniversitesi’nde birçok başarılara imza attı ve üniversitenin kamuoyunda tanınması ve buna bağlı olarak öğrenci sayısının artışında büyük rol oynadı. Gülhan, 2008 yılında Öğretim görevlisi olarak bulunduğu Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünün kurulmasına öncü olarak Türkiye’deki Spor Akademilerine bir yenisini ekledi. 2011 Yılında Üniversiteler Arası Avrupa Futbol Şampiyonasını Türkiye’ye alınmasına öncü olan Gülhan, bu Organizasyonun Komite Başkanlığını yürüterek bir ilke imza atmıştı. Müslüm Gülhan üniversitenin futbol takımını da çalıştırmaktaydı ve onun döneminde Haliç Üniversitesi 5 kez Türkiye, 2 kez de Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Haliç, haliç besyo, Haliç Üniversitesi, Haliç Üniversitesi BESYO, mansur topçuoğlu, mansur topçuoğlu haliç üniversitesi, Müslüm Gülhan, müslüm gülhan halic, müslüm gülhan haliç üniversitesi, müslüm gülhan haliç üniversitesinden ayrıldı, müslüm gülhan mansur topçuoğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları