Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de 5 Yıldızlı Oteller Yatak Arzında Birinci Sırada

14 Haziran, 2017 | 09:39

Otel Odası

 

Türkiye’de 5 Yıldızlı Oteller Son Bir Yılda Yatak Arzının %55’i İle Birinci Sırada

Turizmdatabank’ın derlediği verilerden yapılan tahminlere göre Mayıs 2017 sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli tesislerde toplam yatak sayısı %7.7 artarak 892 bin dolayından 962 bine çıktı. Son bir yılda belgeli yatak arzındaki yükselişin %81’lik kısmını; 5, 4 ve 3 yıldızlı oteller sağlarken, yalnız %55’i 5 yıldızlı otellerden oluştuğu görülmektedir.

Bu sonuçlara göre, toplam yatak arzının %40’ını 5 yıldızlı oteller alırken %25’i de yıldızlılardan oluştuğu raporlandı. Son bir yılda 5 yıldızlı otellerin yatak arzı payında artış yaşanırken, diğer kategorilerde durum değişmedi. Diğer yandan müstakil apart oteller, toplam yatak arzındaki payı belirgin biçimde artan diğer sınıf oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
5 Yıldızlı Oteller, Turizmdatabank, Türkiye, Yatak Arzı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları