Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de 5 Yıldızlı Oteller Yatak Arzında Birinci Sırada

14 Haziran, 2017 | 09:39

Otel Odası

 

Türkiye’de 5 Yıldızlı Oteller Son Bir Yılda Yatak Arzının %55’i İle Birinci Sırada

Turizmdatabank’ın derlediği verilerden yapılan tahminlere göre Mayıs 2017 sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli tesislerde toplam yatak sayısı %7.7 artarak 892 bin dolayından 962 bine çıktı. Son bir yılda belgeli yatak arzındaki yükselişin %81’lik kısmını; 5, 4 ve 3 yıldızlı oteller sağlarken, yalnız %55’i 5 yıldızlı otellerden oluştuğu görülmektedir.

Bu sonuçlara göre, toplam yatak arzının %40’ını 5 yıldızlı oteller alırken %25’i de yıldızlılardan oluştuğu raporlandı. Son bir yılda 5 yıldızlı otellerin yatak arzı payında artış yaşanırken, diğer kategorilerde durum değişmedi. Diğer yandan müstakil apart oteller, toplam yatak arzındaki payı belirgin biçimde artan diğer sınıf oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
5 Yıldızlı Oteller, Turizmdatabank, Türkiye, Yatak Arzı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları