Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye yeni yıl için Amsterdam’ı seçti diğer alternatif Bangkok oldu

16 Aralık, 2014 | 08:11

Türk seyahatseverlerin  uçuş arama verilerinden yola çıkılarak yapılan bir araştırmaya göre, yeni yıl için ilk tercihimiz Amsterdam olurken diğer alternatif ise Bangkok oldu.

Momondo, Türk seyahatseverlerin 22 Aralık – 4 Ocak tarihleri arasında yaptığı uçuş arama verisinin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre Türkiye’den yapılan uçuş aramalarında ilk sırada Amsterdam yer alıyor. Amsterdam’ı sırasıyla Bangkok, Moskova, Paris ve Kıbrıs takip ediyor.

Türkiye‘nin klasik destinasyonu: Amsterdam

Yılbaşı dönemini kapsayan yeni seyahat istatistiklerine göre; Avrupa’nın en bilinen başkentlerinden Amsterdam Türkiye‘deki seyahatseverlerin listesinde ilk sırada yer alıyor. Amsterdam’a en çok arama yapan iller sırasıyla İstanbul, İzmir ve Ankara oldu.

İstanbullu‘nun Bangkok tercihi, romantik Paris’i geride bıraktı

İstanbul’dan yapılan uçuş aramalarında ise ilk sırada Bangkok var. İstanbullu‘ların hedef destinasyonları arasına Bangkok’u takiben Amsterdam, Paris, New York ve Moskova girdi. Böylece alternatif bir destinasyon olarak Bangkok, romantik bir Paris tatilini ve eğlence merkezi olarak bilinen Amsterdam’ı geride bırakmış oldu. Bangkok’a uçuş araması yapan iller arasında İstanbul’dan sonra Türkiye’nin diğer popüler şehirlerinden Ankara ve Gaziantep de yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amsterdam, Amsterdam Hollanda, Amsterdam turu, Amsterdam yılbaşı, Bangkok, Bangkok Turu, Bangkok Yılbaşı, Moskova, Moskova christmas, Moskova noel, Moskova turu, Moskova yılbaşı, New York, Paris, paris fransa, Paris Turu, paris yılbaşı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları