Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye yeni kayak sezonunda kış sporlarına doyacak!

01 Aralık, 2018 | 16:12

Türkiye yeni kayak sezonunda kış sporlarına doyacak!

Türkiye yeni kayak sezonunda kış sporlarına doyacak. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, kayakta yeni sezonda yurt genelinde birçok branşta yarışmalar yapılacağını söyleyerek, “Yaklaşık 5-6 tane uluslararası düzeyde yarışmamız olacak.” dedi.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, kayakta yeni sezonda yurt genelinde birçok branşta yarışmalar yapılacağını söyleyerek, “Yaklaşık 5-6 tane uluslararası düzeyde yarışmamız olacak.” açıklamasında bulundu.

Türkiye yeni kayak sezonunda kış sporlarına doyacak!

Yeni kayak sezondaki faaliyet programında kayaklı koşu, kayakla atlama, biatlon, snowboard ile alp disiplininin yer aldığını ve bu branşlarda yarışmalar yapacaklarını ifade eden Oto, “Özellikle kayakla atlamaya ve bu branşta sıfırdan yetişen çocuklara önem veriyoruz. Kayakla atlamayı çok iyi hale getireceğiz ve bunun için canla başla çalışıyoruz.

Alp disiplini ile ilgili bir faaliyet programı var ve 2 tane uluslararası yarış bu programda yer alıyor. İnşallah kar durumu iyi olursa açılışa 14 Aralık’ta Palandöken Kupası ile başlayacağız.” açıklamasında bulundu.

WTS kalitesi ile Yurt İçi Kayak Turları sizi bekliyor.

Erzurum’da yarın kayak sezonunun açılacağını söyleyen Ali Oto, yeni sezonda karlı günler beklediklerini, kayak sezonunda organizasyonları birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceklerini söyleyerek, “Erzurum, Bitlis, Bursa, Kayseri’de kayaklı koşu yarışmaları olacak, yani Türkiye’nin her tarafına yayılacağız.

Yeni sezonda kayakla atlamada iki kıtalar arası yarışma, alp disiplininde uluslararası yarışma, snowboardda Balkan Kupası yapacağız; yaklaşık 5-6 tane uluslararası düzeyde yarışmamız olacak.” şeklinde konuştu.

Oto, insanların kışın yurt dışına gittiklerini için Türkiye’deki kayak merkezlerini canlı tutacaklarını söyleyerek, kaliteli kayak merkezleriyle ülkenin daha iyi kalkınacağına inandığını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Oto, Kayak sezonu, Kayaklı Koşu, Kış sezonu, Kış Turizmi, Palandöken Kupası, Snowboard, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları