Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye Yabancı Konut Yatırımcısının Gözdesi

30 Mayıs, 2017 | 11:05
Türkiye Yabancı Konut Yatırımcısının Gözdesi

Türkiye Yabancı Konut Yatırımcısının Gözdesi

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de yabancı uyruklu vatandaşlar tarafından 18 bin konut satın alındı.

Türkiye yabancı konut yatırımcısının gözdesi oldu. Konut alan yabancı vatandaşların 5 bin 811’i İstanbul’u tercih ederken aynı dönem içerisinde ABD’de konut satışı gerçekleştiren Türk vatandaşlarının sayısı ise bin 500 oldu. Türk vatandaşları ABD’de en çok Miami’yi tercih etti.

PRNet’in konut istatistiklerinden derlediği verilere göre yurt dışında konut edinmek isteyen yabancıların en çok tercih ettiği ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer aldı. ABD’de mülk edinen vatandaşlarımızın favorisi ise Miami oldu. Yabancı vatandaşların taşınmasına yönelik “mütekabiliyet yasası” olarak bilinen düzenlemenin ardından Türkiye’de yabancılara yönelik konut satışları da artmaya başladı.

Konut Yatırımcısının Gözdesi İstanbul

Düzenlemenin ardından yabancı vatandaşlara en çok konut satışı 2015 yılında 22 bin 830 konutla gerçekleşmiş oldu. Geçtiğimiz yıl yabancıların aldığı konutların yaklaşık üçte biri İstanbul’da gerçekleşirken, İstanbul’u 4 bin 352 konutla Antalya, bin 318 konut ile de Bursa takip etti.

Iraklılar İlk Sırada

Türkiye’de konut sahibi olan yabancı vatandaşlar arasında ilk sırada Iraklılar bulunurken, Suudi Arabistan, Kuveyt, Rusya ve İngiltere vatandaşları ilk beş içerisinde yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
emlak, Gayrimenkul, konut,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları