Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye Turizmi İçin Dev Tanıtım Projesi

11 Temmuz, 2017 | 10:34
İstanbul

İstanbul

 

Macro Medya girişimleriyle  Türkiye turizmi tanıtım projesi oluşturuluyor. Türkiye’nin turizm güzellikleri bir çok ülkede tanıtılacak.

 

Türkiye Turizmi İçin Dev Tanıtım Projesi

 

Macro Medya girişimiyle projelendirilen etkinlikte, 130 ülkede, 200 noktada, 2 bin 200 çalışanla Türkiye’nin tüm turizm değerleri tanıtılacak. Hedef 21 günde 80 milyon kişiye ulaşmak.

Tanıtım projesinin sloganı ise “Türkiye’ye Gidiyoruz” (We Go To Turkey) olarak belirlendi. Projenin Mimarı ve Koordinatörü Mustafa Yıldız, 2016 yılının kayıtlara turizmde kayıp yıl olarak geçtiğini hatırlatarak, “Tabii ki, fuarlar, özel etkinlikler, reklam çalışmaları ve diğer mecralar Türk turizminin tanıtımında önemli rol oynamakta. Ancak biz “Türkiye’ye Gidiyoruz” (we go to Turkey) adını verdiğimiz projede insanlara dokunmayı, onlara bire bir temas kurmayı hedefledik. Bizi yani ülkemizi, ülkemizin tüm dünyada eşi benzeri olmayan misafirperverliğini, turisti “müşteri” değil bir misafir olarak gördüğümüzü, potansiyel hedef kitleye bizler, yani bizim memleketimizin gençleri anlatsın diye düşündük” şeklinde konuştu.

 

Turizm tanıtımında Türkiye’nin en büyük projelerinden birini tasarladıklarını belirten proje koordinatörü Mustafa Yıldız, “Macro Medya olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımıza başvurumuzu yaptık. Bu projede sayın bakanlığımızın da desteğini aldık. Ayrıca projemiz Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreterliği’ne de ulaştı. Bu projeyi hükümetimiz ve turizm sektörünün temsilcileriyle birlikte hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bazı sektör temsilcileriyle istişarelerde bulunduk. Projenin turizme önemli katkılar sağlayacağı konusunda görüş bildirdiler. Sektörde faaliyet gösteren otel işletmecilerinden, seyahat acentalarına, belediyelerden sivil toplum kuruluşlarına kadar herkesin desteğini bekliyoruz. Bu proje turizm sektöründe Türkiye’nin gövde gösterisi olacaktır. Amacımız Türkiye’mizin turizmde hak ettiği konuma gelmesine katkıda bulunacaktır” diye konuştu.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Tanıtım Projesi, Türkiye, Türkiye Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları