Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye, turizmde İspanya’yı dolulukta geride bıraktı!

05 Ekim, 2018 | 11:02

Türkiye, turizmde İspanya'yı dolulukta geride bıraktı!

Türkiye, turizmde İspanya’yı dolulukta geride bıraktı. Türkiye, turizmdeki büyük rakibi İspanya’yı otel doluluk oranında geçmeyi başardı. Ağustos ayında Türkiye’de doluluklar yüzde 88, İspanya’da ise yüzde 77 oldu.

Uzun yıllardır turizm sektöründe çeşitli nedenlerden ötürü 10 milyon turist kaybeden Türkiye, toparlanma sürecini hızla sürdürüyor. Sıkıntılı geçen süreç sonrasında atağa kalkmak için uluslararası fuarlara katılan ve alternatif pazar çalışmaları yapan Türkiye’nin geri dönüşü sonrası turizm sektöründeki en büyük rakiplerini geride bırakmaya başladı.

Türkiye, turizmde İspanya’yı dolulukta geride bıraktı

Kriz döneminde otel doluluk oranları % 30’lara kadar düşen Türkiye’nin en büyük rakibi olan İspanya, Türkiye pazarından kaçan turisti kendisine çekmiş ve doluluk oranlarını yüzde 80’in üzerine taşımıştı. Türkiye son yıllarda yakaladığı ivme ile Ağustos ayındaki doluluk oranlarını % 88’e çıkardı. GazeteVatan’ın haberine göre, Ağustos’ta İspanya genelinde otel dolulukları yüzde 77’de kaldı. Türkiye böylece uzun süre sonra turizmdeki en büyük rakip pazarı olan İspanya’yı geçmiş oldu.

İbiza dünyada en fazla bilinen tatil bölgesi

Turizm sektörünün en büyüklerinden olan İspanya’nın incisi Balaer Adaları, gece hayatı ile ünlü İbiza’nın yanı sıra Mallorca, Minorka ve Formentera gibi adalardan oluşmakta. İbiza Adası ise yapılan anketlere göre dünyada en fazla bilinen tatil bölgesi olarak öne çıkmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balaer Adaları, Doluluk oranı, İbaza, İspanya, Mallorca, Turizm, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları