Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm yatırımcıları Güneydoğu’ya yöneliyor

03 Ekim, 2009 | 10:00

TYD yönetim kurulu Başkanı Turgut Gür Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Turgut Gür, turizm yatırımcıları ve iş dünyası olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni turizm açısından zenginleştirmek için bir an önce çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Turgut Gür, TYD yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde tarihi ve kültürel yerleri gezerek, yapılabilecek turizm yatırımları konusunda yetkililerden bilgiler aldıklarını belirtti.

Bölge halkı ile birebir görüşmeler yaptıklarını ve sorunlarını dinlediklerini söyleyen Gür, ”Bölgenin işe ve aşa ihtiyacı var. Ekonomik açıdan geleceğe sağlam bakmak istiyorlar” dedi.

Gür konuşmasına şöyle devam etti: “İstanbul’a döndükten sonra turizm yatırımcılarını ve iş dünyasını bölge konusunda bilgilendireceğiz. Bölgeyi turizm açısından zenginleştirmek için çalışmalara hemen başlayacağız. Özellikle inanç turizmine ilgi duyan kesimleri buralarda yatırım yapmaları için davet edeceğiz. Türkiye ile Suriye arasındaki vize uygulamasının kaldırılması, Irak’la olan ilişkilerin nitelikli hale gelmesi, bölgeye gelen turist sayısını artıracaktır.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm, Turgut Gür, Turgut Gür Haberleri, Turgut Gür Kimdir, Turizm Yatırımcıları Derneği, Turizm Yatırımcıları Derneği Haberleri, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, TYD Yönetim Kurulu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları