Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de ilk kez Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nde İngilizce Yüksek Lisans Programı açıldı

17 Ocak, 2011 | 13:35

Türkiye’de ilk kez Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nde İngilizce Yüksek Lisans Programı açıldı / Turizm Haberleri

Turizm sektörünün ihtiyacı olan teknik bilgi, yönetsel beceri ve insan ilişkileri konusunda iyi eğitim almış yönetici adaylarına ihtiyacın arttığını tespit eden Yaşar Üniversitesi, Türkiye’de ilk kez Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nde İngilizce Yüksek Lisans Programı açtı.

İngilizce açılan programda öğrenciler, uluslararası turizm işletmeciliği, turizm pazarlaması gibi temel turizm derslerinin yanı sıra, üniversitenin işletme ve turizm bölümlerindeki dersleri de seçmeli olarak alabiliyor. Öğrencilerin kendi ilgi alanlarında uzmanlaşmalarına da imkan sağlayan programda, önümüzdeki dönem için çift diploma çalışması programlanıyor.

Yüksek lisans programının İngilizce olarak planlanması nedeniyle öğrencilerin Erasmus ve Avrupa’daki öğrenci değişim programlarına dahil olduğunu belirten Yaşar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İge Pırnar, “Finlandiya’da öğrenci değişim programı anlaşması sağlandı. Avusturya, Amerika, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde de öğrenci ve öğretim elemanı değişim programı anlaşmaları imzalanmak üzere.” dedi.

Bölüm öğrencilerin ister ders iter tez yazma aşamasında anlaşmalı üniversitelerle çalışma olanağı yakalayacağının altını çizen Prof. Dr. Pırnar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üniversitenin uzman akademik kadrosunun yanı sıra sektörün üst düzey temsilcileri de derslere katılıp, öğrencilerle tecrübelerini paylaşıyor. Program boyunca öğrencilerimizin AB destekli projelerde aktif görev alması planlanırken, turizm fuarları, aktiviteler ve dernek çalışmalarında da görev almaları benimsetiliyor.”

Programın ilk olarak geçtiğimiz dönem başladığını ve yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Prof. Dr. Pırnar, “İlk dönem programa katılan tüm öğrencilerimiz hemen iş buldu. Bu yüzden dersleri akşam saatlerine aldık. Yoğun ilgi nedeniyle ikinci dönem de programı açmaya karar verdik. Ücretli, burslu ve yarım burslu seçenekleriyle 17 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında program kayıtları başladı. Turizm alanında İngilizce olarak yüksek lisans yapmak isteyen tüm öğrencileri bekliyoruz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngilizce Yüksek Lisans Programı, Prof. Dr. İge Pırnar, Turizm, Turizm Bölümü Yüksek Lisans, Turizm Haberleri, turizm pazarlaması, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü, Turizm Yüksek Lisans, Türkiye, uluslararası turizm işletmeciliği, Yaşar Üniversitesi,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
anita sardar
05 Haziran, 2011

iyi gunler ,
ben irandan temas kuruyurum .iranda lisame aldim(france languege)simdi turkyede ,turizm ve otel kursu gormek istyorum.lotfen yardimci olormusunuz.kurslar nezeman baslyor ve fiat kac? ve hangi belgeler lazim ben size gondergim .ve lutfan adres bana birakin lotfen .ben turkce de konusabiliyorum..
tesekurler
anita sardar

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Haziran 5th, 2011 at 15:26 anita sardar mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları