Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin turizm geliri azaldı

30 Nisan, 2010 | 09:39

Türkiye’nin turizm geliri, yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.2 azalarak, 2 milyar 413 milyon 524 bin 810 dolar oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, turizm gelirinin 1 milyar 737 milyon 60 bin 723 doları yabancı ziyaretçilerden, 676 milyon 464 bin 87 doları ise yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretlerden elde edildi.

Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre, Turizm gelirinin 2 milyar 150 milyon 807 bin 753 dolarını kişisel, 262 milyon 717 bin 57 dolarını da paket tur harcamaları oluşturdu. Yabancıların Türkiye’de kişi başı yaptıkları ortalama harcama ise 559 dolar oldu.

Türkiye’den çıkış yapan ziyaretçi sayısı da 3 milyon 752 bin 720 kişiyi buldu. Başka ülkeleri ziyaret eden vatandaşların turizm gideri de, yüzde 10.4 artarak 989 milyon 925 bin 988 dolar oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm geliri, Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiye turizm, Türkiye Turizm Geliri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları