Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’ye 2009 yılında 27 milyon turist geldi

28 Ocak, 2010 | 16:58

Alınan verilere göre Türkiye’ye, 2009 yılında 27 milyon 77 bin 114 turist geldi.

Türkiye'ye 2009 yılında 27 milyon turist geldi Geçen yıla oranla Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısı yüzde 2,81 artış gösterdi.

Almanlar yüzde 16,58’lik dilimle Türk turizm pazarında ilk, Ruslar 9,95 ile ikinci sırada yer alırken, İngiltere 8,96 ile en çok turist gönderen üçüncü ülke oldu.

Türkiye’ye sınır komşularından gelen turist sayısındaki artış da dikkati çekti.

Turistler, 2009 yılı ocak-aralık döneminde, en çok Akdeniz Bölgesini tercih etti. Türkiye’yi 1 yılda, toplam 27 milyon 77 bin 114 kişi ziyaret etti.

Almanya, Rusya ve İngiltere, gelen turist sayısında yine başı çeken ülkeler oldu.

Ocak-aralık döneminde, Almanya’dan 4 milyon 488 bin 350 kişi Türkiye’ye geldi. Almanlar, Türk turizm pazarında, 1 yıllık dönemde yüzde 16,58’lik dilimle ilk sırada yer aldı.

Turizm, dünyada geçtiğimiz yıl yüzde 4,3 oranda azalırken, Türkiye’de 2.81 artış gösterdi.

Ayrıca, Ocak-aralık döneminde Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçilerin en çok giriş yaptıkları sınır kapılarının bağlı olduğu iller sıralamasında Antalya birinci, İstanbul ikinci, Muğla üçüncü oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye Almanya Turist, Türkiye İstanbul, Türkiye Turist, Türkiye turist sayısı, Türkiye turizm,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
28 Ocak, 2010

Memnuniyet verici,demekki Turizimde her gecen sene,bir evvelkine nazaran daha iyiye gidiyor.Buda Turizimin yavas,yavas bilincli yöneticilerin elinde oldugunun anlamidir.Tebrik ederim.Alman halki Tatilini hangi Ülkeyi secti ise yapmistir. Almanlar Tatillerinden vazgec
mezler Tatilleri icin zaman ve tatil paralarini ayirmislardir.Ve Planlarini yapmislardir IYI YOLCULUKLAR-GUTE REISE

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ocak 28th, 2010 at 19:26 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları