Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’ye gelen turist sayısı artıyor

24 Mart, 2010 | 16:00

Türkiye’ye gelen turist sayısındaki artış turizmcileri sevindirdi.

Türkiye’ye gelen turist sayısı 2010 yılının ilk iki ayında yüzde 6.85 oranında artarak 1 milyon 763 bin 822 kişiye ulaştı.

2010 yılı Ocak-Şubat döneminde Türkiye’ye en fazla ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Almanya yüzde 15’lik pay ile ilk sırada yer aldı.

Geçtiğimiz yıllarda ilk beş arasında yer almayan İran, hızlı bir çıkış göstererek yüzde 11.37’lik payla ikinci sıraya çıktı. Bulgaristan, yüzde 9.11’lik dilimle Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülkeler arasında üçüncü sırada yer alırken, bu ülkeyi Gürcistan, Suriye, Rusya Federasyonu, Yunanistan, Azerbaycan, İngiltere ve Fransa izledi. Ocak-Şubat döneminde Almanya’dan 264 bin 585, İran’dan 200 bin 600, Bulgaristan’dan ise 160 bin 639 turist geldi. Şubat ayında ise Türkiye’ye gelen turist sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6.11 oranında arttı. Yılın ikinci ayında Türkiye’yi toplam 953 bin 848 yabancı ziyaret etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türkiye Turist, Türkiye turist sayısı, Türkiye turizm, Türkiye Turizm Oteller, Türkiye Turizmi, Türkiye’ye gelen turist sayısı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları