Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin turist profili değişiyor

18 Mart, 2016 | 10:49

Türkiye'nin turist profili değişiyor Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye’ye gelen turist profilinin değişmeye başladığını söyledi.

Bakan Mahir Ünal, turizm sektörünün kalbinin attığı Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sabah gazetesinden Ceren Arseven’in haberine göre; Mahir Ünal, kültür ekonomisini turizmin bir parçası haline getirerek ülkeye gelen turist profilinde farklılık yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Turizm sektörünün önemine değinen Bakan Ünal, 100 milyon dolarlık bir hacme sahip olan bu sektör için beraberce çalışılması gerektiğini hatırlattı. Yeni pazarlara da açıldıklarını belirten Ünal, Hindistan ve Çin ile görüştüklerini kaydetti.

Güvenlik önlemeri artrıldı

Bakan Mahir Ünal, turizm bölgelerinde güvenliğin üniformalı kişilerce değil sivil kıyafetli görevliler tarafından sağlanacağını söyledi. Ünal, “Paris saldırıya uğradıktan sonra bir anda Şanzelize’de elinde makinalı tüfekli askerleri ve tankları gördük. ‘Asayiş berkemal, güvenlik sorunu yok’ mesajı vermek için Paris bunu bilinçli bir şekilde yaptı. Ama biz, turizm bölgelerinde askerin bu kadar görünür olmasının doğru olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Sultan Ahmet patlamasından sonra İstanbul’da güvenliğin dört kat artırıldığını belirten Ünal, Ankara’da da mobese sayılarının artırılarak hiçbir kör nokta bırakılmadığını söyledi. Ünal, “Turizm bölgelerinde de güvenlik önlemleri artırıldı” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Berlin Uluslararası Turizm Borsası, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Mahir Ünal, Turizm, Turizm Bakanı, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları