Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye standı, ‘Avrupa’nın En İyisi’ seçildi

11 Mart, 2013 | 22:29

Türkiye standı, ‘Avrupa’nın En İyisi’ seçildi Türkiye’nin Berlin şehrindeki 47. Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı’nda açtığı stand,‘Avrupa’nın En İyisi’ seçildi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in açılışını yaptığı ve birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan Türkiye standına ziyaretçiler yoğun ilgisi gösterdi. Dünyanın 190 ülkeden 10 bin firmanın katıldığı fuarda Türkiye standı, “Cologne Business Scholl” tarafından ziyaretçilerin tercihleri dikkate alınarak düzenlenen, “En İyi Stand” yarışmasının Avrupa destinasyonu kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

TÜRKİYE’NİN EKOLOJİK TURİZMİ ÖN PLANA ÇIKTI

Türkiye, fuarda bu yıl ekolojik turizm alanındaki zenginliklerini ön plana çıkardı. Dünyaca bilinen geleneksel tatlarımız lokum ve akide şekerinin ikram edildiği stantta el sanatlarımızdan ebru ile cam ve ahşap işçiliği konuklara tanıtıldı.

Türkiye’nin dağlarındaki oksijen miktarının yüksekliğine dikkat çekmek üzere hazırlanan oksijen kubbesinin ziyaretçilere sanal dağ yolculuğu yaşattığı bu yılki Türkiye standında ayrıca kültürel zenginliklerimiz farklı dönemlere ait 5 metre çapında 4 kubbede sergilendi.

Dünya turizminin kalbinin attığı yer olarak nitelendirilen ve ülkelerin bu organizasyonda yer alabilmek için birbirleriyle yarıştıkları ITB Berlin Fuarı’na 3 bin 79 metrekarelik alanda 105 stand ve 122 katılımcıyla katılan Türkiye her sene olduğu gibi yine Uluslararası Turizm Fuarı’nın en etkin ülkeleri arasında yer aldı.

ALMAN TURİSTLERİN TÜRKİYE’YE İLGİSİ ARTACAK

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in alanlarında isim yapmış dünyaca ünlü çok sayıda tur operatörü ve turizm şirketiyle görüşmeler gerçekleştirdiği fuar bu yıl Türkiye’yi ziyaret eden Alman turist sayısında artış yaşanacağı yönündeki beklentileri de yükseltti.

Avrupa tarihinin Anadolu olmadan yazılamayacağına ve Anadolu kültürünün Avrupa kültürünün bir parçası olduğuna ITB fuarında da vurgu yapan Bakan Çelik, fuar açılışında ve görüşmelerinde “Türkiye’ye gelirseniz bir mucize yaşamış olacaksınız. Bu mucizeyi yaşamak için sizleri Türkiye’ye bekliyoruz.” mesajını verdi.

EN İYİ STAND ÖDÜLÜ

‘Cologne Business Scholl’ adlı kuruluş tarafından verilen ve fuara katılan ziyaretçilerin tercihiyle belirlenen ‘En İyi Stand’ ödüllerinde servis hizmetleri, yenilikçi düşünce, bilgi transferi, özgün tasarım ve stand kalitesi belirleyici unsurlar arasında yer alıyor. 10 yılı aşkın bir süredir dağıtılan ödül Avrupa, Asya, Amerika, Almanya ve Ortadoğu destinasyon kategorilerini kapsıyor.

Yarışmanın Avrupa destinasyonu kategorisinde birinciliğe layık görülen Türkiye’nin ödülü Berlin fuar alanındaki Palais salonunda düzenlenen törenle Bakanlık Kültür ve Turizm Ataşeliğine teslim edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Amerika, Asya, Avrupa, Avrupa’nın En İyisi, Bülent Arınç, ekolojik turizm, ITB fuarı Türkiye standı, Kültür ve Turizm Ataşeliği, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ortadoğu, Türkiye ekolojik turizm, Türkiye standı, Uluslararası Turizm Borsası Fuarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları