Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye sezonu açtı

14 Haziran, 2011 | 12:37

Okulların tatil olması ve genel seçimlerinde bitmesiyle birlikte Türkiye ‘deki turizm merkezlerinin doluluk oranında artış yaşanıyor.

Gelecek haftalarda dahada da yoğunlaşması beklenen turist sayısı, temmuz ve ağustos aylarında oldukça artacak. Yetkililerden alınan bilgiye göre yerli turistler, tatillerini en çok akdeniz bölgesini tercih ediyor. Yetkililer özellikle Antalya bölgesinin yoğun bir turist akınına uğrayacağını belirtiyorlar.

Antalya haziran ayının 12 günlük döneminde bir günde gelen turist sayısında son 7 yılın rekoru kırıldı. Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, Antalya Havalimanı’na haziran ayının 12 günlük döneminde gelen turist sayısı 612 bine ulaşırken, yılbaşından bu yana bölgeyi ziyaret eden turist sayısı 3 milyon 400 bin kişi oldu. Rekor, 11 Haziran Cumartesi günü kayda geçirildi. Bir günde gelen turist sayısı 67 bin 565 oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Kültür Turizm Müdürlüğü, Antalya Turist, Antalya turist sayısı, Antalya Turizm, Türkiye sezonu, Türkiye sezonu açtı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları