Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de seyahat edenler 2,2 milyar lira harcadı

05 Ağustos, 2011 | 12:27

Türkiye İstatistik Kurumu, bu yılın ilk üç ayında 11 milyon 549 bin seyahat yapıldığını açıkladı.

Yolculuğa çıkanların yüzde 73’ü yakınları ziyaret amaçlı seyahat ederken, harcanan para 2 milyar 207 milyon lirayı buldu.

2011 yılı birinci döneminde yurtiçinde ikamet edenlerin bir ve daha fazla geceleme kaydı ile yaptıkları toplam seyahat sayısı 11 milyon 549 bin. Seyahate çıkış amacı olarak birinci sırada yüzde 73 ile ‘yakınları ziyaret’, ikinci sırada yüzde 9,1 ile ‘gezi, eğlence, tatil’, üçüncü sırada ise yüzde 8,1 ile ‘sağlık” amacıyla yapılan seyahatler geliyor. 2011 yılı ilk döneminde bir ve daha fazla geceleme kaydı ile seyahate çıkanlar, 81 milyon 339 bin geceleme yaptı. Bu dönemde ortalama geceleme sayısı 7 gece olup, seyahat başına yapılan ortalama harcama ise 191 TL oldu.

Seyahate çıkanlar, 2 milyar 207 milyon 907 bin TL harcadı. Seyahat edenler, seyahat harcamalarını kişisel veya paket tur harcamaları şeklinde yaptı. Anket sonuçlarına göre 2011 birinci döneminde yurtiçi turizm harcamasının 2 milyar 130 milyon 370 bin TL’si kişisel, 77 milyon 537 bin lirasını paket tur harcamaları oluşturdu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Seyahat programı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye, Türkiye seyahat, Türkiye seyahat edenler, Türkiye turist sayısı, Türkiye turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları