Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye ile Rusya arasında vize kaldırılıyor

07 Mayıs, 2010 | 18:10

Türkiye ile Rusya arasında vizelerin uygulamasının kalkması için son adımlar atılıyor.

Türkiye ile Rusya arasında vizesiz dolaşımı öngören anlaşmanın iki ülke yetkili heyetleri arasında parafe edildiği ve Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev’in 11-12 Mayısta Türkiye’ye yapacağı ziyaret sırasında imzalanması halinde yürürlüğe gireceği bildirildi.

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev’in gelecek hafta Ankara’ya yapacağı ziyarette imzalanması halinde, anlaşma yürürlüğe girecek.

Anlaşma Türk ve Rus vatandaşlarının bir aya kadar olan turistik ziyaretlerinin vize zorunluluğu dışında tutulmasını öngörüyor. Rusya’da çalışan ve eğitim görenlerin ise uygulama dışında kalması bekleniyor.

Bu yıl uygulamaya konulması beklenen vizesiz geçişler ilk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ocak ayında Moskova’ya yaptığı ziyaret sırasında gündeme getirilmiş, Rus tarafının da olumlu yaklaşması üzerine çalışmalar başlatılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dimitriy Medvedev, Rusya Devlet Başkanı, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, Rusya vizesi, Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Rusya Vize, Türkiye Rusya Vize,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları