Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye Rusya Turizmi Soçi’de masaya yatırıldı

18 Haziran, 2014 | 12:18

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov ile Soçi’de bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özarslan, iki ülke arasındaki turizm işbirliği hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Özarslan, Dünya Turizm Örgütü ve Rusya Federal Turizm Ajansınca düzenlenen “Mega Etkinliklerin Sürdürebilir Turizmdeki Etkisi” toplantısına katıldı.

NationalTürk’ün haberine göre, Soçi’deki toplantıda, Rus devlet yetkilileri ve sektör temsilcileriyle de görüşmeler gerçekleştiren Özarslan, Safonov ile de bir araya geldi.

İki ülke arasında 2010 yılından beri devam eden turizm işbirliğinin değerlendirildiği toplantıda, Özarslan, Rus turistlerin tatillerini Türkiye’de rahat ve güvenli bir şekilde geçirebilmeleri için alınan önlemleri anlattı.

Özarslan, 2011 yılından beri sayıları her yıl artan Rus turistlerin Türkiye’den memnun ayrıldığını belirterek, bunun Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Rusya Federal Turizm Ajansı arasındaki yakın işbirliğinin yanı sıra ilgili kamu kuruluşları ve turizm sektörünün özverili çalışmalarının sonucu olduğunu ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Turizm Örgütü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Oleg Safonov, Özgür Özarslan, Özgür Özarslan rusya, Rus turistler, Rusya Federal Turizm Ajansı, Rusya Moskova, Rusya turizm, Rusya Turları, Soçi, Soçi Rusya, Turizm Haberleri, Türkiye Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları