Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye-Rusya Turizm Yılı’nda, iki ülkenin 100’er yazarın kitabı basılacak!

05 Eylül, 2018 | 10:40

Türkiye-Rusya Turizm Yılı'nda, iki ülkenin 100’er yazarın kitabı basılacak!

Türkiye-Rusya Turizm Yılı’nda, iki ülkenin 100’er yazarın kitabı basılacak. 2019 senesinde Türkiye ile Rusya’nın karşılıklı kutlayacağı ‘Turizm Yılı’ kapsamında iki ülkenin 100’er yazarının kitapları basılacak.

2019 senesinde Türkiye ile Rusya’nın karşılıklı kutlayacağı ‘Turizm Yılı’ kapsamında iki ülkenin 100’er yazarının kitaplarının basılacağı açıklandı.

Türkiye-Rusya Turizm Yılı’nda, iki ülkenin 100’er yazarın kitabı basılacak

Türk sanat edebiyatı çevirmenleri Sabri Gürses ve Uğur Büke, Rus ve Türk yazarların 100’er kitabının 2019 yılında Rusya ve Türkiye’nin kültür ve turizm yılı çerçevesinde yayınlanmasının planlandığını bildirdi.

Uğur Büke, Tolstoy Uluslararası Çevirmenler Semineri çerçevesinde Tass ajansına yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki senenin Rusya ve Türkiye’nin kültür ve turizm yılı olması planlanmakta. Biz, Rus ve Türk yazarlarının 100’er kitabının yayınlanması için bir proje teklifinde bulunduk. Bu ülkeler arasında kültür işbirliğinin gelişmesine yardımcı olacak” açıklamasında bulundu.

Söz konusu kitapların bir seferde değil 2019 yılı boyunca yayınlanacağını ifade eden Buke, “Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve diğer birimlerle projenin desteklenmesi için görüşüyoruz ve sponsor arıyoruz. 6-9 Eylül 2018 tarihlerinde Moskova’da düzenlenecek çevirmenler kongresinde de projemizden bahsedeceğiz” diye konuştu.

Çevirmen Sabri Gürses de Türkiye’de halihazırda Rus klasik edebiyatına büyük ilgi gösterildiğini ifade ederet, “Bu projeyle Rus okurları Rusya’da henüz popüler olmayan Türk edebiyatı ile tanıştırmak da istiyoruz” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2019 Turizm Yılı, rus yazarlar, Sabri Gürses, Türkiye Rusya, Uğur Büke,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları