Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye, Rusya ve Balkan kadınları Ankara’dan seslendi.

07 Mayıs, 2014 | 10:56

Rusya, Türkiye ve Balkan Devletleri kadın konferansının ikincisi Ankara’da gerçekleştirildi.

Rusya ve Balkan devletlerinden kadın temsilcilerin katıldığı konferansa, Türkiye’de çeşitli illerde bulunan Rus Kültür Dernekleri temsilcileri de katıldı.

“Kadın yurttaşların hukuki durumu “ konulu konferansın açılış konuşmalarını Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, Rus Kültür Derneği Ankara yönetim kurulu başkanı Larissa Lutkova Türkkan, Rus Türk Dostluk grubu başkanı ve AKP milletvekili Salih Kapusuz yaptı.

Konferansın katılımcıları arasında Türk kadınları adına Demokrasi ve Kadın Platformu Başkanı Av. Ayşegül Dalkır Kahveci konuştu.

Demokrasi ve Kadın Platformu Başkanı Ayşegül Dalkır Kahveci, Türkiye ve dünya ülkeleri ile karşılaştırmalı bir şekilde Türkiye’deki kadının istihdam alanındaki yeri, siyasette temsil oranları ve kadına yönelik şiddet konusunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

BALKAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Kahveci’nin konuşmasında, “ % 5 ‘lik kadın istihdamı o ülkede % 15’lik yoksulluğu önlüyor. Unutmayalım ki gelişmiş toplumlarda kadın statü açısından geri kalmış ülkelerden çok önde. Balkanlar, Rusya ve Türkiye büyük bir coğrafya. Bu coğrafyada kadınların katkısı alınmadan huzur gelmesi, ekonomik refaha erişilmesi çok zor” dedi.

Larissa Lutkova Türkkan, “Konferansın amacı, Türkiye’de vatandaşlarımız ve diğer Balkan ülkeleri ve bunları çözme yöntemleri geliştirilmesi karşılaştığı temel sorunları tespit etmek olduğunu kaydetti . Amacın işbirliği ve yurtdışında yaşayan Rus vatandaşlarının haklarının korunması alanında deneyim değişimi kurulması.” olarak özetledi.

Avukat Elfiya Özel de Rusya’dan gelerek Türk vatandaşı olan bir çok kadının karşılaştıkları sorunlar hakkında örnekler vererek açıklamalarda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andrey Gennadiyeviç Karlov, Ayşegül Dalkır Kahveci, Demokrasi ve Kadın Platformu, Elfiya Özel, Larissa Lutkova Türkkan, Rus Kültür Derneği, Rus Türk Dostluk grubu, Rusya Büyükelçisi, Salih Kapusuz,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları