Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’yi geçen yıl 488 bin Polanyalı turist ziyaret etti

06 Şubat, 2013 | 19:26

Türkiye'yi geçen yıl 488 bin Polanyalı turist ziyaret etti 2012 yılında Türkiye’yi 488 bin Polonyalı turist ziyaret etti.

Polonyalı turistlerin Türkiye’ye dinlenmenin yanı sıra kültür ve arkeoloji turizmi için geldiği belirtildi.

Türkiye’ye gelen Polonyalı turistler tatil tercihinde birinci sırada Antalya, ikinci sırada Muğla Bodrum, üçüncü İzmir Efes, dördüncü Kapadokya ve beşinci İstanbul ili olduğunu ifade edildi. Türkiye, Polonya pazarında birini sırada yer alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, yaptığı açıklamada, son 3 yıl içinde Polonyalı turistlerde yüzde 40 oranında artış olduğunu söyledi. Son yıllarda Polonyalıların deniz,kum ve güneş turizmi yanı sıra kültür ve arkeoloji turizmine ilgi gösterdiklerini belirten Arıcı, Efes, Side, Perge, Xanthos, Letoon, Telmessos, Termessos, Sagalassos ve Myra Antik Kent’in Polonyalı turistleri ağırlamada önemli antik şehirler olduğunu kaydetti.

Arıcı, “Polonyalı turistlerin büyük çoğunluğunu Antalya, Muğla, İzmir ve Kapadokya bölgesine geliyor. Antalya’ya Side’de denize giren Polonyalılar plajda güneşlendikten sonra bölgede bulunan Helenistik, Roma, Bizans ve değişik medeniyetlere ait arkeolojik zenginliği görüyor. Bu turizm için artı bir değer.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdurrahman Arıcı, Antalya, Efes, İzmir, Kapadokya, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Letoon, Muğla, Myra Antik Kent, Perge, Polanyalı turist, Sagalassos, Side, Telmessos, Termessos, Turist, Türkiye Polanyalı turist, Türkiye Turist, Xanthos,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları