Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İmzalar atıldı, Türkiye resmen Milano EXPO 2015’te

22 Kasım, 2014 | 09:42

Türkiye, gelecek yıl İtalya’nın Milano kentinde düzenlenecek EXPO 2015 fuarına katılım sözleşmesini imzaladı.

Milano’daki EXPO 2015 organizasyon komitesinin genel merkezinde düzenlenen törene; Türkiye’nin EXPO 2015 Yüksek Komiseri ve Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez, Türkiye’nin Milano Başkonsolosu Aylin Sekizkök, EXPO 2015 Katılımcılardan Sorumlu Genel Menajer Stefano Gatti ve EXPO 2015 Türkiye’nin içinde bulunduğu ülkelerden sorumlu yönetici Paolo Sabatini katıldı.

Törende imzaların atılmasıyla Türkiye, bu yıl içinde bir dönem katılmama kararı aldığı, teması; “Gezegeni Beslemek, Yaşam İçin Enerji” olan Milano EXPO 2015’teki varlığını teyit etmiş oldu.

İmza töreninin ardından Yüksek Komiser Sönmez, temaslarının iki gündür devam ettiği bilgisini vererek, “Dün EXPO idaresiyle önemli görüşmeler yaptık. İmza metni üzerinde son mutabakatı sağladıktan sonra bugün imzayı atmış olduk” dedi. Türkiye’nin, EXPO’lara ciddi şekilde önem veren bir ülke olduğunu belirten Sönmez, “ EXPO 2015, bizim 2016’da Antalya’da düzenleyeceğimiz Botanik EXPO’sundan hemen öncekiEXPO olması hasebiyle çok önemli bizim için. Milano EXPO’nun konseptine uygun olarak temsilimizi yapacağız ve 2016 Antalya için tanıtımımızı ve görünürlüğümüzü arttırmaya çalışacağız” diye konuştu.

Milano’nun ev sahipliğinde 150’ye yakın ülkeyi bir araya getirecek dev organizasyonun 1 Mayıs 2015’te başlayacağına atıfa bulunan yüksek komiser, şunları kaydetti:

“Vaktimiz biraz sıkışık bunun bilincindeyiz. Çok hızlı bir şekilde gerekli işlemleri bitirdikten sonra burada inşaatımıza başlayacağız. Milano’nun mevsimi itibariyle inşaatı engelleyecek çok fazla bir mevsimsel sınırlaması yok gibi gözüküyor. Öyle olunca da belirlenen tarihten önce Türkiye pavilyonunu bitirmiş ve ülkemize yaraşır bir eser ortaya çıkartmış olacağız. Dolayısıyla şu anki durum itibariyle buraya katılan 150 civarındaki ülke arasında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz.”

Olimpiyatlar ya da büyük spor organizasyonları dışında ülkeleri bir araya getiren EXPO fuarları dışında başka organizasyon olmadığını belirten Milano EXPO 2015 yetkilileri, bu önemli etkinliğe Türkiye’nin katılıyor olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Haberin Devamı İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EXPO, EXPO 2015, EXPO 2015 Türkiye, İtalya, İtalya Fuar, italya fuarları 2015, İtalya Milano, Milano, Milano 2015, Milano expo, Milano expo fuar, Milano fuar, Stefano Gatti, Türkiye, türkiye fuar, türkiye fuar haberleri, türkiye italya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları