Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölüne büyük ilgi

30 Ağustos, 2016 | 11:35

Salda Gölü Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölüne yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi…

Burdur’un Yeşilova İlçesinde yer alan ve Maldivler benzeri yapısı ile meraklıları kendisine çekmeyi başaran Salda Gölü, Türkiye’nin de en derin gölü olma özelliğini taşıyor. Yerli yabancı çok sayıda turistin ziyaret ettiği göl kıyısında yer alan beyaz kumsal ve gölün turkuaz rengi gelenlere hayranlık uyandırıyor.

Türkiye’nin en derin gölü ve Mars özelliği taşıyor

185 metreye varan derinliği ile Türkiye’nin en derin, dünyanın ise üçüncü en derin gölü konumunda olan Salda Gölü, ayrıca dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biri olma özelliği de taşıyor. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısının Mars’ta da olduğu öğrenilirken, bölge 14.06.1989 gün ve 786 sayılı kararı ile I. Derece Doğal Sit Alanı olarak ilan edilmiş ve bölgede yapılaşma da yasak. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı da etkili olduğu ifade edilirken, Belediye tarafından bölgede hizmet veren bir de plaj oluşturulmuş.

Gölün eşsiz güzelliğini keşfetmek isteyen çok sayıda kişi ise bölgeye akın etmiş durumda. Burada çadır kuran ya da karavanları ile kamp yapanlar, hem göle girip serinleyip şifa ararken hem de beyaz kumsal ve turkuaz rengi ile kendisini büyüleyen Salda Gülünü fotoğraflayıp, unutulmaz doğal bir zaman geçiriyorlar.

Halil ÖNCÜ-BURDUR

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldivler, Salda Gölü, Salda Gölü burdur, Salda Gölü maldivler, Salda Gölü nerde,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları