Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye Küba’daki 1 Mayıs’ı unutamıyor

01 Nisan, 2014 | 13:03

Türkiye Küba'daki 1 Mayıs'ı unutamıyor 2010 yılında Küba’nın başkenti Havana’da yaklaşık 2 milyon kişinin katıldığı 1 Mayıs kutlamalarında, Türk bayrağının ellerde taşınması yaklaşan 1 Mayıs öncesi hafızlardaki tazeliğini koruyor.

Küba‘da milyonların sokaklara aktığı 1 mayıs kutlamalarının Türkiye için önemi büyük. Hatırlanacağı üzere 2010 mayısında başkent Havana’daki kutlamalar sırasında dev bir Türk bayrağı Kübalı vatandaşların ellerinde taşınıyordu.

Küba’da her yıl Jose Marti Devrim Meydanı’nda bir araya gelen halk, 1 Mayıs’ı tam bir bayram havasında kutluyor. 2010 yılında Küba devlet televizyonu tarafından canlı yayınlanan kutlamalarda, kutlama komitesi başkanıyla yapılan röportaj sırasında arka sırada Türk Bayrağı taşıyan bir çift kameralara yansımıştı.

O günden bugüne Havana’daki kutlamalar Küba 1 Mayıs Turları‘na ilgiyi artırmış durumda. Farklı ülkelerden binlerce kişinin akın ettiği Küba’da bu yıl yaklaşık 5 milyon kişinin gösterilere katılması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 Mayıs Kutlamaları, 1 Mayıs Turları, Havana, Havana 1 mayıs, Havana Küba, Havana Küba turları, Havana türk bayrağı, Jose Marti Devrim Meydanı, Jose Marti Devrim Meydanı Küba, Küba, Küba 1 Mayıs, Küba 1 mayıs kutlamaları, Küba 1 mayıs türk bayrağı, Küba 1 mayıs Türkiye, Küba 1 Mayıs Turları, Küba Turları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları