Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’deki konut fiyatları dünyanın zirvesinde

05 Ekim, 2016 | 08:09

Türkiye’deki konut fiyatları dünyanın zirvesinde

Yılın ikinci üç aylık döneminde dünyada konut fiyatları en hızlı artan ülke, Türkiye oldu.

Türkiye 2016 yılının ikinci üç aylık döneminde, enflasyonun da etkisiyle beraber, küresel konut artışında yüzde 13,9’luk oranla dünyada konut fiyatları en hızlı artan ülke oldu. Reel artışlar baz alındığında ise Türkiye konut artışında 13. Sırada yer alıyor.

Konut artışlarına medya ne diyor?

Türkiye’deki konut fiyat artışlarının altında hiç kuşkusuz birden çok neden yatmakta. Medyada yer alan haberlere baktığımızda otoriteler konut fiyatlarında yaşanan artışların; kentsel dönüşüm, göçmen krizi, arz talep dengesi gibi nedenlerden kaynaklandığını belirtiyorlar. Ajans Press konut sektörünün medyaya yansımalarını inceledi.

Yurtdışında ev sahibi artık çok kolay TIKLAYIN

Yerel ve ulusal basını tarayarak hazırlanan konut raporunda yıl boyunca 7 bin 336 haber yapıldığı belirlendi. Türk halkının gayrimenkulü en güvenli, en çok kazandıran ve en karlı yatırım aracı olarak gördüğü ve yatırımlarını bu çerçevede yaptığı medyada öne çıkan başlıklar arasında yer alıyor.

Konut raporunda en çok konut haberi yapılan il ise İstanbul oldu. Öte yandan 15 Temmuz darbesi sonrasında, hükümetin konut kredilerini düşürme yolunda attığı adımlar, sektöre olumlu bir hareketlilik getirdiği ve yatırımların ilerleyerek devam edeceği belirtiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
dünya konut fiyatları, emlak, ev kredisi, konut fiyatları, konut kredisi, konut kredisi faizleri, yurtdışı emlak, yurtdışı emlak fiyatları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları