Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’nin ilaç endüstrisi uluslararası fuarda tanıtıldı

12 Ekim, 2014 | 13:54

Dünyanın en büyük ve kapsamlı ilaç fuarı CPhI Worldwide, Türkiye’nin de katılımı ile Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşti.

NationalTürk’ün haberine göre, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yetkililerinden alınan bilgiye göre, 7-9 Ekim tarihlerinde Paris’te düzenlenen “CPhI Worldwide” fuarında, Türkiye’nin tanıtım standı da yer aldı.

Dünyanın en büyük ve kapsamlı ilaç fuarındaki stantta, Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumu ile İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) tarafından koordinasyonu yürütülen Türkiye İlaç İhracatçıları Platformu ortaklaşa yer aldı.

“CPhI Worldwide” fuarında “Global Oyuncu Olarak Türkiye İlaç Endüstrisinin Dinamikleri” başlıklı panel de düzenlendi.

İlaç sektörünü temsil eden çok sayıda yerli ve yabancı katılımcının izlediği Türkiye panelinde, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Hakkı Gürsöz, Türkiye sağlık sistemi reformlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlığın herkes için temel bir insan hakkı olduğunu belirten Gürsöz, Türkiye’nin, bunu özümseyen ve yaptığı tüm işlerin merkezine insanı koyan bir yaklaşımla sağlık sistemini analiz ederek, sorunlara odaklanan kapsamlı bir reform paketiyle “Sağlıkta Dönüşüm Programı” hazırlayarak hayata geçirdiğini anlattı.

Gürsöz, bu programla 12 yılda eşine az rastlanır şekilde halkın sağlık düzeyinin yükseldiğini ve memnuniyetin arttığını dile getirerek, en önemli görevlerinin, mevcut kazanımların korunarak kararlılıkla 2023 hedeflerine yürümek olduğunu belirtti.

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Turgut Tokgöz de paneldeki konuşmasında, ülkenin ilaç endüstrisinin, uzun yıllara dayanan uluslararası kalite standartlarında üretim deneyimine sahip olduğunu söyledi

Kaliteli insan gücü ve yüksek teknolojisiyle gelişmiş ülkelerle rekabet edebilecek potansiyele sahip ürünlerin, 150’den fazla ülkeye ihraç edildiğini anlatan Tokgöz, dünyanın önde gelen ilaç üreticilerinden ve ihracatçılarından biri konumuna gelmeyi ve Ar-Ge yetkinliğini artırmayı hedeflediklerini bildirdi.

Dünyanın en önemli ilaç fuarı CPhI Worldwide, senede bir kez Avrupa’nın değişik ülkelerinde düzenleniyor. Organizasyona yaklaşık 140 ülkeden 35 binin üzerinde ziyaretçi katılıyor ve 2 bin 500 stantta tanıtım yapılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 fuarları, CPhI 2014, CPhI fuar, CPhI ilaç fuarı, CPhI Worldwide, CPhI Worldwide 2014, CPhI Worldwide fransa, CPhI Worldwide paris, Fransa, Fransa fuar, fransa ilaç fuarı, Fransa Paris, Paris fuar,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları