Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye geleneği Moskova’da devam ediyor

16 Temmuz, 2014 | 10:24

Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Poklonnaya tepesinde açılan Ramazan çadırında Türk gecesi düzenlendi.

“Ramazan Çadırı”, Ramazan ayında Rusya Müftüler Konseyince 9.yıldır düzenlenen kültür ve hayır etkinliği.

Etkinlikte konuşma yapan Türkiye’nin Rusya Büyük Elçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Dursun Aygün, Ramazan ayının merhamet, iyi niyet, birlik ve beraberlik, kardeşlik, karşılıklı anlayış ve yardımlaşma ayı olduğunu hatırlattı.

Rusya’nın Sesi gazetesinden Tatyana Shuvalova’nın haberine göre, Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçiliği Elçi-Müsteşarı Gökhan Turan, dini işler de içinde, Türkiye-Rusya arasındaki tüm ilişkilerde karşılıklı anlayışın hüküm sürdüğünü kaydetti:

“Yıllardan beri Moskova’da Ramazan Çadırı’nda Türk günü düzenliyoruz. Bu çok güzel bir gelenek. Bu geleneği devam ettireceğiz.”

Rusya Müftüler Konseyi uluslararası daire başkanı İldar Galeev, etkinlik konuklarına Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Şeyh Ravil Gaynutdin’in mesajını okudu:

“Rusya ve Türkiye’yi birbirine bağlayan kardeş ilişkileri, dil, kültür, tarih ve din yakınlığıdır. Bunlar, işbirliğimizin sağlam halkaları, işbirliğimizin birleştirici köprüleri. Türk tarafı bunda Rusya Müslümanları için büyük yarar görerek “Ramazan Çadırı” projesinin gerçekleştirilmesine herkesten önce destek ve gereken yardım göstermiş oldu. Şimdi ise Moskova’yı örnek alarak Rusya’nın başka bölgelerinde de “Ramazan Çadırları” düzenlenmeye başladı.

Türkiye Diyanet İşleri Bakanlığı Müşaviri Dr. Mustafa Kütükçü, iftarın yapılacağı yeri özellikle kaydetmiş oldu:

“İftar programının Zafer Meydanı’nda düzenlenmesi çok anlamlı, yanı başımızda bir cami var, 100 metre ileride sinagog ve hemen onun yanında ise bir kilise bulunuyor. Burası Rusya içerisinde yaşayan halkların birliğini ve beraberliğini temsil eden özel bir yer.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
moskova iftar, Poklonnaya, Poklonnaya iftar, Poklonnaya moskova, Poklonnaya rusya, Poklonnaya tepesi, Ramazan Çadırı, Ramazan Çadırı moskova, Rusya, rusya haberleri, Rusya iftar, Rusya Moskova, Zafer Meydanı, Zafer Meydanı rusya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları