Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’ye gelen turist sayısında artış

24 Mayıs, 2013 | 17:42

Türkiye'ye gelen turist sayısında artış Nisan ayında Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında Almanya ilk sırada yer alıyor.

2013 yılı Nisan ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 13,02 artış gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nisan ayında Türkiye’ye giriş çıkış yapan ziyaretçi, yabancı ve vatandaşların verilerini açıkladı.

Buna göre, 2013 yılı birinci çeyrekte Türkiye’ye gelen ziyaretçilerin sayısı, geçen yılın aynı çeyreğine göre, yüzde 13,48 artış gösterdi.

Türkiye’yi ziyaret eden ve yurt dışında ikamet eden vatandaş sayısı ise geçen yılın aynı çeyreğine göre, yüzde 13,41 azalış gösterdi.

Bu yılın ilk dört ayında 6 milyon 665 bin 379 yabancı, Türkiye’yi ziyaret etti.

2013 yılı Nisan ayında Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Almanya yüzde 14,55 ile birinci, Rusya Federasyonu yüzde 8,19 ile ikinci ve Gürcistan yüzde 5,46 ile üçüncü oldu. Gürcistan’ı ise Suriye, Hollanda, Bulgaristan, İngiltere, Fransa, İran ve İtalya izledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Almanya, Almanya Turizm, Bulgaristan, Fransa, Hollanda, İngiltere, İran, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Suriye, Turist sayısı, Türkiye turist sayısı, Türkiye turist sayısı artış,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları