Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’ye gelen turist sayısında artış

24 Mayıs, 2013 | 17:42

Türkiye'ye gelen turist sayısında artış Nisan ayında Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında Almanya ilk sırada yer alıyor.

2013 yılı Nisan ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 13,02 artış gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nisan ayında Türkiye’ye giriş çıkış yapan ziyaretçi, yabancı ve vatandaşların verilerini açıkladı.

Buna göre, 2013 yılı birinci çeyrekte Türkiye’ye gelen ziyaretçilerin sayısı, geçen yılın aynı çeyreğine göre, yüzde 13,48 artış gösterdi.

Türkiye’yi ziyaret eden ve yurt dışında ikamet eden vatandaş sayısı ise geçen yılın aynı çeyreğine göre, yüzde 13,41 azalış gösterdi.

Bu yılın ilk dört ayında 6 milyon 665 bin 379 yabancı, Türkiye’yi ziyaret etti.

2013 yılı Nisan ayında Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Almanya yüzde 14,55 ile birinci, Rusya Federasyonu yüzde 8,19 ile ikinci ve Gürcistan yüzde 5,46 ile üçüncü oldu. Gürcistan’ı ise Suriye, Hollanda, Bulgaristan, İngiltere, Fransa, İran ve İtalya izledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Almanya, Almanya Turizm, Bulgaristan, Fransa, Hollanda, İngiltere, İran, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Suriye, Turist sayısı, Türkiye turist sayısı, Türkiye turist sayısı artış,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları