Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’ye gelen turist sayısında artış

24 Mayıs, 2013 | 17:42

Türkiye'ye gelen turist sayısında artış Nisan ayında Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında Almanya ilk sırada yer alıyor.

2013 yılı Nisan ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 13,02 artış gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nisan ayında Türkiye’ye giriş çıkış yapan ziyaretçi, yabancı ve vatandaşların verilerini açıkladı.

Buna göre, 2013 yılı birinci çeyrekte Türkiye’ye gelen ziyaretçilerin sayısı, geçen yılın aynı çeyreğine göre, yüzde 13,48 artış gösterdi.

Türkiye’yi ziyaret eden ve yurt dışında ikamet eden vatandaş sayısı ise geçen yılın aynı çeyreğine göre, yüzde 13,41 azalış gösterdi.

Bu yılın ilk dört ayında 6 milyon 665 bin 379 yabancı, Türkiye’yi ziyaret etti.

2013 yılı Nisan ayında Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Almanya yüzde 14,55 ile birinci, Rusya Federasyonu yüzde 8,19 ile ikinci ve Gürcistan yüzde 5,46 ile üçüncü oldu. Gürcistan’ı ise Suriye, Hollanda, Bulgaristan, İngiltere, Fransa, İran ve İtalya izledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Almanya, Almanya Turizm, Bulgaristan, Fransa, Hollanda, İngiltere, İran, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Suriye, Turist sayısı, Türkiye turist sayısı, Türkiye turist sayısı artış,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları