Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye dünya turizminde 6. sırada

23 Ocak, 2013 | 11:39

Türkiye dünya turizminde 6. sırada Türkiye dünya turizminde 6. sırada yer alıyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Özden, Türk turizmini besleyen ana unsurun istikrar ve güvenilir olma olduğunu söyledi.

2013 yılı turizm beklentileriyle ilgili açıklama yapan Özden, son 10 yıl içindeki ülkedeki siyasi istikrarın Türk turizmine de pozitif yansıması olduğunu kaydetti. Türkiye’nin dünya turizminde 6. sırada olduğunu ve geçen ülkeyi 32 milyon turistin gelmesinin başarı olduğunu belirten Özden, turizm sektöründe istikrar ve güvenilirliğin önemli olduğunu ifade etti. Bacasız sanayi ismi ile bilen turizmden ülke ekonomisine geçen yıl 28 milyar dolar girdi oluşturduğunu bildiren Özden, 2013 turizm sezonunun geçen yıla göre daha iyi geçeceğine inandıklarını kaydetti.

180 bin yatak kapasitesi yıllık 3,5 milyar dolar ekonomik girdisiyle Side-Manavgat destinasyonun Türkiye’nin en büyük turizm bölgesi olduğunun altını çizen Özden, bölge destinasyonun Avrupa, Rusya ve İskandinav ülkelerinde marka değerinin yüksek olduğunu söyledi.

Özden, “2013 yılı Avrupa erken rezervasyonları çok iyi durumda. Bölgemizin birinci sırada müşteri yoğunluğunu Almanlar oluşturuyor. Son 3 yıldır İngiliz, Fransız, İskandinav ve Rus turistlerin bölgemizde tatil yapmalarında artış var. Rus ve İskandinavların bölge destinasyonuna her geçen gün ilgisi yüksek. Kışın genelde Almanlar olmak üzere Avrupalı turistler geliyor. Ülkemizde siyasi istikra ve güvenir olma markalaşması olduğu sürece bir önceki yıla göre daha fazla turist gelir. İstikrar ve güvenilir olma ülkemizi son 10 yıl içinde dünyada 6 sıraya yükseltti. ” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Turizmi, Fransız, İngiliz, İskandinav, Manavgat, Rus turistler, Side, Türkiye, Türkiye dünya turizm, Türkiye dünya turizmi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türkiye Turizmi, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları