Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye, doktor açığını Küba’dan karşılamayı planlıyor

17 Şubat, 2015 | 10:42

Sağlık alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden olan Küba, doktor açığı bulunan Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacak.

2014 verilerine göre Türkiye’nin 20 bin uzman, 10 bin pratisyen hekim açığı bulunuyor. Doktor ihracatından yılda 8 milyar dolar kazanan Küba, Türkiye’nin bu açığını kapatcak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika turu sonrası gündeme gelen Türkiye’nin doktor açığı, Küba’nın sağlık potansiyeli kullanılarak kapatılacak. Yaklaşık 60 bin doktoru yurtdışında hizmet veren Küba, doktor ihracatından yılda 8 milyar dolar kazanıyor.

Küba’nın en çok doktor gönderdiği ülke ise Venezuela. Venezuela’da 30 bine yakın doktoru bulunan Küba, bunu karşılığında ülkeden varil petrol alıyor.

Dünyanın en başarılı doktorlarını yetiştiren Küba, Batı Afrika’daki Ebola salgını sırasında Afrika ülkelerine pek çok gönüllü doktor göndermşti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küba, Küba afrika, Küba doktor ihracatı, Küba doktorları, Küba ebola afrika, Küba Haberleri, Küba Sağlık, Küba türkiye, Recep Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan Küba, tayyip erdoğan Latin Amerika, Venezuela, Venezuela doktor, Venezuela küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları