Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye ‘de İlk Turistik Denizaltı İlk Dalışı Antalya ‘da Yaptı

21 Şubat, 2017 | 09:06

turistik denzaltı turizmtatilseyahat

Türkiye’de İlk Turistik Denizaltı İlk Dalışını Antalya’da Yaptı.

Türkiye’nin sürdürülebilir turizm kapsamındaki projelerine yenisi eklenen ve dalışını ilk kez gerçekleştiren ilk turistik denizaltı Antalya’da sorunsuz bir şekilde dalış yaptı. Turistik denizaltı “Nemo Primero” Antalya valisi Münir Karaloğlu ve ailesi ilk dalışı gerçekleştirenler oldu. Nemo Primero turistik denizaltı Sıçan Adasının yakınlarında 20 metreye daldı. 2 saat süren gezide sorunsuz tamamlandı. Vali Minür Karaloğlu ile birlikte, Antalya Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Önder Göksel, Deniz Ticaret Odası Başkanı İnanç Kendiroğlu ve bir çok gazeteci de dalışa katıldı.

 

Nemo Primero Turistik Denizaltı Projesi

Nemo Primero Turistik Denizaltı Projesi Finlandiya’dan satın alınan ve modernizasyonunu İspanya‘da yapıldığını belirten Sub Marine Turkey Şirketi Genel Müdürü Yunus Emre Yavuzyiğit, dalış sırasında vali ve ailesine dalış hakkında bilgi verdi. Yavuzyiğit açıklamasında; ” Denizaltımız her türlü su altı ve su üstü emniyet testlerinden geçmiştir. Dünyada hali hazırda 7 ülkede yapılan bir aktivitedir. Denizaltının modernizasyonu bir yıl sürmüş ve 5 milyon euroya yakın maliyet yapılmıştır. İkinci turistik denizaltını da 2018 de denize indirmeyi düşünüyoruz ve Ege bölgesinde projeyi yürütmeyi hedefliyoruz” dedi.

Nemo Primero Turistik Deniazaltı İle Gezinti Ne Kadar?

Dalış ücretinin 200 TL olacağı ve dalışın ise 1.15 dakika süreceği belirtildi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Nemo Primero, Nemo Primero Turistik Denizaltı, Turistik denizaltı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları