Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de Çin Kültür Yılı galası yapıldı

05 Aralık, 2012 | 14:32

‘İpek Yolu’nun Başlangıcı, Büyüleyici Çin’ temasıyla başlayan, ‘Türkiye’de Çin Kültür Yılı’ gala konseriyle sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bu yıl vesilesiyle Çin kültürünün güzel örneklerinin tanındığını vurgulayarak, 2013’te de Çin’de Türkiye kültürünü çok iyi bir şekilde tanıtmaya çalışacaklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çin Kültür Bakanlığı, Çin Edebiyatçılar ve Sanatçılar Federasyonu ile Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin katkılarıyla Ankara Büyük Tiyatro’da ‘Tarihi İpek Yolundan Coşkulu Nameler’ adı altında kapanış programı düzenlendi. Çin çalgılarının, Çin opera sanatçılarının ve dansçılarının sahne aldığı programa, Kültür ve Turizm Bakanı Günay ile eşi Gülten Günay da katıldı.

Kapanış töreninde konuşan Bakan Günay, 2012 yılının Türkiye’de Çin kültür yılı olması nedeniyle İstanbul ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu birçok şehrin, Çin kültürünün güzel örnekleriyle tanıştığını belirtti. Günay, “Çin, çok büyük bir uygarlık. Doğuda ne kadar büyük bir tarih, bir gelenek, modern sanatlar konusunda, geleneksel sanatlar konusunda nasıl büyük bir zenginlik olduğunu biz çeşitli şehirlerimizdeki gösterilerde bir kez daha öğrenmiş olduk. Bu gece çok güzel bir kapanış oldu.” dedi.

Bu ay İstanbul’da Çin kültürünün renklerini barındıran iki sergi açılışı yaptığını anımsatan Günay, gelecek yıl da Çin’de Türkiye kültürünü en iyi şekilde tanıtmaya çalışacaklarını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Günay, Çin Kültür Yılı, Çin Kültür Yılı galası, Çin opera sanatçıları, Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kültür Yılı, Türkiye, Türkiye Çin, Türkiye Çin Kültür Yılı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları