Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki turizm potansiyeli yansıtılamıyor

27 Ocak, 2014 | 13:27

azerbaycan-turkiye Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Seyit Ahmet Arslan, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki turizmin potansiyelini yansıtılamadığını söyledi.

Seyit Ahmet Arslan, Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin ev sahipliğinde Azerbaycan’da faaliyet gösteren turizm şirketi temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan Arslan, geçtiğimiz yıl yakalanan 600 bin kişilik hedefin bu yıl 700 bine çıkarılması yönünde çalışmalar yapacaklarını söyledi. Toplantıda geçen sene turizm sezonunda karşılaşılan sorunlar ve 2014’le ilgili hedefler de konuşuldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan turizm şirketi yöneticisi Habip Babayev ise Azerbaycanlıların Türkiye’deki turizm potansiyeli hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarını belirtti. Özellikle sağlık turizmi ve termal tesisiler konusunun yeteri kadar tanıtılmamasına dikkat çeken Babayev, ülkeden Avrupa’ya giden 40 binden fazla hastanın önemli bir bölümünün Türkiye’ye yöneleceğini söyledi.

Babayev, “Şirket olarak biz Avrupa’ya giden hastalardan ilk etapta 5 binini Türkiye’ye yönlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
azerbaycan turizm, Bakü Büyükelçiliği, Kültür ve Tanıtma Müşaviri, Seyit Ahmet Arslan, Türkiye Azerbaycan, Türkiye Azerbaycan turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları